Jak usunąć brzydki zapach w domu? Zdarza że w naszym domu pojawia się brzydki nieprzyjemny zapach. Często jest to spowodowane obecnością zwierząt, zanieczyszczonym dywanem, zdarza się również że niekiedy jakaś potrawa sprawi, że w naszym domu niecodziennie pachnie. Dlatego dziś postanowiłam się podzielić kilkoma sposobami, na to w jaki sposób usunąć nieprzyjemny zapach w domu.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach w domu?

Poznaj osiem sposobów na pozbycie się niecodziennego zapachu w domu.

Świeczki zapachowe

Nie od dziś wiadomo, że świeczki zapachowe niwelują nieprzyjemne zapachy w domu, jednak musi być to świeczka dobrej jakości ponieważ nie każda sobie poradzi z takim zapachem. Pamiętaj jednak, aby nigdy nie zostawiać zapalonej świeczki bez nadzoru czy też na noc!

8 sposobów na to jak usunąć brzydki zapach w domu
unsplash.com

Jak usunąć nieprzyjemny zapach w domu? Klasycznie – wietrzenie mieszkania

Wietrzenie to jedno z pierwszych kroków które powinniśmy podejmować. Nie zawsze jest ono skuteczne – na przykład ze względu na zanieczyszczenia , ale uważam że trzeba wietrzyć mieszkania ponieważ nie dość że możemy pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w domu, to jeszcze do domu wleci świeże powietrze i będzie się nam lepiej spało. W przypadku gdy w okolicy jest kopalnia, smog to wtedy lepiej otworzyć okno na kilka minut, by nastąpiła wymiana powietrza. Niestety wietrzenie nie przyniesie zadowalających rezultatów gdy w ścianach mieszkania zagnieździła się na trwałe wilgoć.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów ozonem

Ozon wbrew pozorom jest to bardzo silny gaz, nie trzeba się martwić ponieważ jest on ulotny. Każdy z nas zna ozon, ponieważ po letnie burzy gdy wychodzimy na dwór w powietrzu unosi się charakterystyczny zapach, a nam lepiej się oddycha. Ozon szybko wchodzi w reakcję z innymi cząsteczkami i przez to eliminuje zapach. Ozon coraz częściej jest używany do likwidacji zapachów, a również do dezynfekcji w mieszkaniach.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu w łazience?

Jeśli w łazience towarzyszą wam nieprzyjemne zapachy, a samo okno nie daje sobie razy to wtedy trzeba zainwestować w wentylator. Trzeba pamiętać, że bez dobrej wentylacji nawet najlepsze zapachy nic nie pomogą.

Mikstura z cytryny goździków, cynamonu i rozmarynu

Jeśli ktoś ma więcej czasu, a sposoby inne zawiodły warto wypróbować miksturę z cytryny, goździków, cynamonu i rozmarynu. Jak należy zrobić taką miksturę? Do garnka nalej wody a następnie wrzuć skórki z cytryny, goździków, cynamonu i rozmarynu. Następnie gotuj składniki na małym ogniu do kilku godzin. To doskonały, aczkolwiek dość czasochłonny (ale skuteczny) sposób na neutralizację nieprzyjemnych zapachów.

8 sposobów na to jak usunąć brzydki zapach w domu
unsplash.com

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona ma kilka zastosować, a w nich jest między innymi neutralizowanie brzydkich zapachów w domu. Nie dość że soda pozwala nam się pozbyć przykrych zapachów, to jeszcze pochłania wilgoć.

Co trzeba zrobić aby pozbyć się przykrego zapachu za pomocą sody oczyszczonej?

Na początku należy przygotować małą miseczkę i wsypać do niej całe opakowanie sody. Możesz dać również do sody kilka kropli olejku zapachowego, jednak nie jest to koniecznie. Następnie wystarczy położyć sodę w łazience (bądź w innym miejscu gdzie pojawia się przykry zapach) i należy czekać na rezultat. Nie dziwcie się jeśli po pięciu minutach nadal zapach nie zniknie, ponieważ soda będzie stopniowo uwalniać zapach, zabijając przy tym brzydkie zapachy i jednocześnie pochłaniać wilgoć.

Kawa dobrym sposobem na brzydki zapach w domu

Kawę znają wszyscy, jednak są jej zwolennicy i przeciwnicy. Nie zdziwi jednak nikogo fakt, że kawa jest świetnym sposobem na brzydki zapach ponieważ jest bardzo intensywna. Jest dobrym odświeżaczem powietrza i skutecznie przykrywa inne zapachy. Wystarczy tylko świeżo zmieloną kawę przesypać do małych miseczek, filiżanek i rozstawić w różnych miejscach w domu. Z pewnością zapach kawy będzie się unosił w całym domu.

Ocet

Co prawda sam ocet nie jest najlepszym zapachem, jednak zdecydowanie łatwiej się go pozbyć niżeli innych brzydkich zapachów w domu. Warto więc rozrobić 125 ml  octu w 0,5 litrze wody. Ta mieszanka octu skutecznie zabije inne nieprzyjemne zapachy, które unoszą się w powietrzu. Można również dolać kilka kropel ulubionego olejku zapachowego.

A wy w jaki sposób radzicie sobie z nieprzyjemnymi zapachami w domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here