Niezależnie od tego, czy jesteś w związku pięć lat czy dopiero rozpoczynasz nowy związek to istnieją pewne niewypowiadane zasady o których każdy z nas powinien wiedzieć. Są to rzeczy których nigdy nie powinieneś robić ze swoją drugą połówką, jeśli chcesz zachować wzajemny szacunek i zrozumienie między sobą.

Przeklinanie

Wiemy że że w dzisiejszych czasach praktycznie przeklinamy co chwilę, wplatamy przekleństwa między każdym innym słowem, ale bez wątpienia nie powinniśmy siebie tak nawzajem wyzywać. Bez względu na to, jak bardzo jesteś zdenerwowany, nikt nie lubi słyszeć, że jest taki czy taki. W sytuacjach nerwowych spróbuj zachować spokój lub wyjdź do drugiego pokoju ochłoń i wróć. Czasem zbyt wiele słów może was bardzo poróżnić

 Znieważanie rodziny

Jedną z głównych, niewypowiedzianych zasad relacji jest nie obrażanie rodziny swojej drugiej połówki. Nawet jeśli nie lubisz swoich teściów/rodziców swojego chłopaka/dziewczyny, nigdy nie przekraczaj tej granicy. Bez wątpienia każdy będzie bronił swojej rodziny więc nie powinniśmy więc stawać między nimi. Zastanów się, może warto pewne sprawy przemilczeć.

Nie wracaj ciągle do przeszłości

To, co dzieje się w przeszłości niech pozostaje w przeszłości. Często wracamy do sytuacji które są często bolesne. Trzeba zapamiętać że raz rozwiązany problem należy zostawić za sobą na zawsze. Często podczas emocji wymyka nam się do spod kontroli to argumenty z przeszłości nie koniecznie mogą doprowadzić do czegoś dobrego.

Upokorzenie jest niedopuszczalne

Każdy ma słabą lub wrażliwą cechę w swojej osobowości. Nigdy nie powinieneś wykorzystywać słabych stron swojej drugiej przeciw niemu lub co gorsze na swoją korzyść. Nigdy nie groź ani nie dawać ultimatum. Staraj się nie stawiać ultimatum ani nie używaj słowa „rozwód / zerwanie” w zdaniu. Wszyscy mamy ego i zwykle stawiając przed ultimatum w gorących sytuacjach i kłótniach wybieramy opcję, która rani nie tylko ciebie, ale często też tą drugą osobę.

Czego nie powinniśmy robić w zdrowej relacji?
unsplash.com

Nie pozwólcie innym stanąć między wami.

W związku pojawia się wiele osób które będą chciały was poróżnić lub wspierać jednak ani przyjaciele, ani rodzice nie powinni wiedzieć, przez jakie bójki lub trudności przechodzicie. Często za sprawą ich rad popełniamy błędy których byśmy nie koniecznie chcieli, a rezultaty mogą być nie najlepsze. Często jest nam bardzo trudno przeprosić musisz zapamiętać że wasze problemy pozostają sprawą między wami. Utrzymuj stosunek pozytywności. Staraj się skupiać uwagę na wzajemnych pozytywnych cechach, zamiast nieustannie przypominać partnerowi o ich wadach.

Kompromis jest kluczem w związku

Spójrzmy prawdzie w oczy, żaden związek nie będzie funkcjonował bez odrobiny poświęceń ze strony was obojga. Nawet jeśli twoja druga połówka chce czegoś zupełnie innego, musisz chodzić na kompromis. W związku ważne jest wspieranie drugiej połówki.

Zdecydowanie jest dużo, dużo więcej zasadach których nie powinniśmy popełniać w związkach, jednak są to takie kluczowe zasady. Nigdy o nich nie zapominaj jeśli chcesz stworzyć zdrowy związek. Jeśli jednak pojawią się między wami zgrzyty warto spróbować kreatywnie przeprosić. Nie kończ związku od razu, zdecydowanie lepiej jest odpowiedzieć sobie na kilka pytań przed zakończeniem wzajemnej relacji.  Przeanalizuj wszystko, zastanów się. Może okaże się że istnieją oznaki mówiące że jesteś w dobrym związku?

 

 

3 KOMENTARZE

  1. […] Chociaż niespodzianki są świetne, staraj się uwzględnić w swoim harmonogramie czas dla waszej dwójki. Rozmowy twarzą w twarz jest są bardzo ważne dla twojego związku i zmniejszy to napięcie między wami jaki powstaje podczas nieobecności. Często takie przerwy są ważne aby zobaczyć jak bardzo za sobą tęsknicie i się kochacie. Takie wyjazdy są zdrowe dla pogłębienia waszej relacji.  […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here