Niestety nie każdy wie, że złuszczanie jest ważnym krokiem w pielęgnacji twarzy. Ważne jest odpowiednie dostosowanie peelingu do każdego rodzaju cery. Najpowszechniejsze są dwa rodzaje peelingów – enzymatyczny oraz mechaniczny. Jednak czy wiesz dlaczego ważne jest złuszczanie cery oraz jakie korzyści nam przynosi złuszczanie skóry?

Co to jest peeling mechaniczny?

Peeling mechaniczny jest to ziarnista substancja, którą wmasowuję w skórę w celu ręcznego usunięcia powierzchniowych zanieczyszczeń

Co to jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny to peeling, który nie ma w sobie substancji ścierających naskórek. Enzymy które są w kosmetyku rozpuszczają połączenia między martwymi komórkami. Enzymy również „zjadają” wiele martwych komórek skóry.

Bardzo dużo osób mówi, że złuszczanie jest kluczowym krokiem w wszechstronnej rutynie pielęgnacji skóry, ponieważ złuszcza martwą i suchą skórę. Jednak nie każdy ma suchą skórę, dajmy na to że moja skóra jest tłusta więc dlaczego powinnam wykonywać peelig cery? Jest wiele powodów dla których powinniśmy robić peelingu ponieważ oprócz usuwania suchej i martwej skóry, regularny nawyk złuszczania zwiększa blask, przejrzystość i młodość skóry. Jednak to nie wszystko!

Jakie są korzyści ze złuszczania cery? Dlaczego powinniśmy robić peelingi?

Złuszczanie spowoduje odblokowanie porów

Kiedy złuszczasz skórę, skutecznie odblokowujesz pory. Złuszczenie  martwej i suchej skóry wraz ze wszystkimi innymi powierzchniowymi odpadami, które mogą pozostać na skórze po oczyszczeniu, zapobiega przedostawaniu się jej do porów i powodowaniu uporczywych zatorów w postaci zaskórników i pryszczy. Są to dwa problemy skórne, których niesamowicie trudno się pozbyć (istnieją sposoby które mogą to przyspieszyć) dlatego złuszczanie jest tak ważne.

Jaki peeling wybrać enzymatyczny czy mechaniczny? Dla jakiego typu cery nadaje się peeling enzymatyczny?
Unsplash.com

Złuszczanie zapobiega trądzikowi

Złuszczanie pomaga odblokować pory, zmniejszając w ten sposób trądzik. Zaleca się stosowanie peelingów aby zapobiec wypryskom, ale tylko w bezpieczny i nie drażniący sposób. Innymi słowy, nie szoruj mocno skóry w celu redukcji trądziku. To zaszkodzi twojej skórze i doprowadzi do wielu innych problemów. Peeling mechaniczny może być używany raz lub dwa razy w tygodniu. Peeling enzymatyczny na przykład może stosowany codziennie, w zależności od jego siły, ale nie ma takiej konieczności. Słuchaj swojej skóry. Jeśli jest wrażliwa lub czerwona po złuszczaniu, zmniejsz częstotliwość.
Ten zabieg złuszczający pomaga stymulować odnowę komórkową, ponieważ naturalne enzymy owocowe usuwają martwe komórki naskórka, poprawiając strukturę skóry.

Pomaga innym produktom do pielęgnacji wnikać głębiej

Złuszczanie pomaga innym produktom np. serum, nawilżaczom i czynnikom wzrostu wnikać głębiej w skórę. Kiedy coś bogatego w składniki odżywcze wnika głębiej, może działać skuteczniej. Dlatego złuszczanie powinno być częścią Twojej rutyny pielęgnacji skóry, aby drogie środki nawilżające i serum mogły zdziałać swoją magię. Martwa skóra stanie się barierą między Twoją skórą a serum. Usuwając ją, pozwalasz wszystkiemu działać znacznie lepiej.

Złuszczanie wyrównuje koloryt skóry

Osoby z ciemnymi plamami, przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi wiedzą, jak frustrujące mogą być ich leczenie. Środki złuszczające rozkładają suchą i martwą skórę, jednocześnie wygładzając cerę, co z czasem sprawia, że wygląda ona bardziej jednolicie.

Do jakiej cery przystosowany jest peeling enzymatyczny? Jak często robić peeling enzymatyczny?
pixels.com

Poprawia krążenie

Złuszczanie ma wiele zalet, w tym stymulację drenażu limfatycznego w celu wewnętrznego oczyszczenia oraz pobudzenie bogatej w tlen krwi do odżywiania powierzchni skóry. Pierwsza jest formą odtruwania skóry, polegającą na usuwaniu toksyn i innych niezdrowych zanieczyszczeń. Ta ostatnia poprawia zdrowie komórek, aby odsłonić promienną, promienną skórę.

Jak często robić peelingi?

Jeśli chodzi o to, jak często powinieneś złuszczać cerę, posłuchaj swojej skóry. Niektórzy wolą chemiczne środki złuszczające niż fizyczne i odwrotnie, ale zależy to od Twoich konkretnych potrzeb. Na szczęście mamy kilka ogólnych wskazówek.

Kilka wskazówek dotyczących złuszczania cery

  • Osobom z trądzikiem różowatym radzimy raz w tygodniu złuszczać skórę.
  • Normalna skóra może trzy do pięciu razy w tygodniu delikatnym środkiem złuszczającym, ale często wystarczy nawet dwa razy w tygodniu jeśli używasz czegoś intensywnego.
  • Jeśli używasz chemicznego środka złuszczającego, staraj się stosować go od jednego do trzech razy w tygodniu.
  • Jeśli używasz fizycznego środka złuszczającego, takiego jak peeling, staraj się stosować go do trzech razów w tygodniu.

Ponadto nie zapominaj o odpowiedniej pielęgnacji cery, mamy na myśli między innymi nawilżanie oraz dokładne oczyszczanie cery. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here