Zranione osoby są często bardzo zdystansowane, nie jest łatwo zapomnieć o bólu. Nie da się z dnia na dzień otworzyć i ponownie pokochać. Przechodzimy przez wiele doświadczeń zarówno tych dobrych jak i z łych. W rzeczywistości te złe uczą nas najbardziej. W miarę dorastania coraz lepiej nam wszystko zrozumieć Niestety przez doświadczenia trudno nam ponownie zaufać i pokochać. Dlatego dziś chcielibyśmy pomóc ci spróbować pokochać ponownie.

Każdy z nas gdy przejdzie przez bolesne rozstanie lub ciężki związek to psychicznie zaczyna zakładać tarczę wokół swojego serca. Uczucia wobec miłości zaczynają się zmieniać w niezdrowy sposób. Kiedy rozwijasz u kogoś uczucie, pierwszą myślą, która przychodzi ci do głowy, jest odejście, ponieważ boisz się podejść o krok bliżej. Boisz się że po raz kolejny przeżyjesz traumę. To skomplikowane. Jednak najwyższy czas, abyś był dla siebie łagodniejszy. Nie zamykaj się.  Nie zapominaj o oznakach które pokażą ci że jest to, lub może być to zdrowy i szczęśliwy związek. 

Jak znów kogoś pokochać?
unsplash.com
  • Żeby się ponownie otworzyć i pokochać, powinnaś wiedzieć, że twoja przeszłość jest tylko historią i nie definiuje to jaką jesteś osobą. O ile ważne jest, aby zostawić to wszystko za sobą, ważne jest również, abyś się z tego nauczył. Jeśli przeszkadza ci obecność twojego byłego w mediach społecznościowych, zablokuj go, usuń go ze znajomych i trzymaj się  z daleka od wszystkiego, co ci o nim przypomina. Z pewnością będzie ci wtedy dużo łatwiej.
  • Przestań być dla siebie krytyczna i surowa, takie zachowanie prowadzi do nikąd. Jeśli obwiniasz siebie za zbyt duże zaufanie, a nawet za wyrzucanie wszystkich swoich emocji, powinno to tylko nauczyć Cię, jak następnym razem lepiej kontrolować swoje emocje. Spędzaj więcej czasu z innymi osobami niż zwykły krąg rodziny i przyjaciół. Poznanie nowych przyjaciół i wejście w nowe kręgi z pewnością pomoże ożywić Twoje życie.
  • Przestań stawiać zbyt duże oczekiwania. Powinieneś także wiedzieć, że zawsze istnieje prawdopodobieństwo rozczarowania. Chroń siebie i bądź po bezpiecznej stronie, oczekując, że możesz być zawiedziona.
  • Ważnym krokiem, który sprawi, że znów się otworzysz i pokochasz, jest mniej osobiste podejście. Jeśli myślisz, że nie znalazłeś jeszcze odpowiedniej osoby, to z pewnością nie jest to twoja wina. Nie ma powodu, by się bić i myśleć, że problem dotyczy wyłącznie Ciebie. Miej trochę zaufania i pewności siebie, aby zaakceptować to, przez co przechodzisz. Nadmierne myślenie tylko cię zmęczy.
  • Spędź trochę czasu sam i poznaj lepiej siebie. To Ty kontrolujesz swoje życie i decyzje. Słuchaj więcej siebie i tego, czego naprawdę potrzebujesz.
  • Powinnnaś także postępować powoli, gdy wiąże się to z odnalezieniem się w nowym związku. Możesz uważać go za słodkiego, czarującego i super miłego, ale zawsze zdrowiej jest dać sobie więcej czasu na lepsze poznanie go. W końcu nie ma sensu się spieszyć i ponownie trafić na kogoś kto złamie Ci serce.

Ciężko jest ponownie zacząć kochać, kiedy poprzedni związek dał nam mocno w kość. Nie da się zapomnieć całkowicie przeszłości, ale powinniśmy starać się aby ona nie wpłynęła na naszą przyszłość i na nasz rozwój osobisty. Poprzez ból psychiczny możemy odtrącić wiele ludzi którzy są przy nas i chcą nam pomóc. Nie odtrącaj ich. Warto się jednak zastanowić nad tym jakich błędów nie popełniać będąc w związku – może druga połówka tego nie zauważa i to jest powód rozpadu waszego związku? Może zawsze trafiałaś na osobę, która nigdy nie potrafiła powiedzieć Ci przepraszam? Jeśli jednak trafisz na związek, który widzisz że cię niszczy warto zadać sobie kilka pytań czy faktycznie warto tkwić w takiej relacji. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here