Jak powinna wyglądać pielęgnacja suchej skóry? Jeśli masz suchą, odwodnioną skórę, wiesz, że znalezienie idealnej rutyny pielęgnacyjnej może oznaczać różnicę między łuszczącą się, wiecznie napiętą twarzą a wygodną, ​​promienną cerą. Sucha skóra oznacza, że ​​Twoja twarz nie może chronić się tak dobrze, jak powinna, przed środowiskiem. Kiedy skóra jest sucha, pojawiają się na niej drobne pęknięcia w warstwie zewnętrznej, które utrudniają jej prawidłowe nawilżenie. Dlatego wybór odpowiednich produktów pielęgnacyjnych jest niezwykle ważny.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja suchej skóry?

Przestań używać ostrych produktów złuszczających

Kiedy widzisz łuszczącą się skórę, może być kuszące, aby chcieć ją złuszczać, ale nie tak szybko. Unikaj ostrych peelingów i chemicznych złuszczaczy. Mogą one ostatecznie przynieść więcej szkody niż pożytku. Jeśli widzisz łuszczącą się skórę, złuszczanie może być bardzo złe, ale zamiast tego zapewnij swojej skórze to, czego potrzebuje – nawilżenie. Złuszczanie może podrażniać skórę, co z kolei spowoduje jej większe łuszczenie. Jeśli musisz złuszczać, użyj lekkiego peelingu – polecamy szczególnie peeling enzymatyczny.

Wybierz lekki krem ​​nawilżający

Szukaj lekkich środków nawilżających, które zawierają składniki, które mogą zmiękczyć szorstkie komórki, przyciągać nawilżenie i tworzyć ochronne barierę na powierzchni skóry. Tłuszcz skóry i nawilżenie skóry to dwie odrębne kwestie. Latem można mieć tłustą skórę, ale nie dobrze nawilżoną. 

Wybierz niepieniący się środek myjący

Wybierając środek myjący, szukaj takiego, który zawiera składniki nawilżające, takie jak kwas hialuronowy i nie pieni się. Te produkty usuwają brud i tłuszcz bez naruszania zewnętrznej warstwy skóry, tak jak robią to niektóre pieniące się środki czyszczące.

Rozważ użycie mgiełki do twarzy

Mgiełki do twarzy są często pomijanym środkiem utrzymującym nawilżenie skóry. Nie tylko odświeżają, ale można je również stosować przed lub po makijażu, jako zamiennik tonera lub jako sposób na utrwalenie makijażu na twarzy. To łatwy sposób na nawilżenie skóry, gdy jest napięta.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja kiedy mamy suchą skórę?
unsplash.com

Wskazówki kiedy doskwiera ci sucha skóra:

  1. Nie bierz gorących pryszniców ani kąpieli. Gorąca woda nie jest przyjazna dla Twojej suchej skóry, ponieważ niszczy bariery w skórze, co zmniejsza wilgotność. Aby pomóc w wysuszeniu skóry, bierz krótszy prysznic ciepłą wodą.
  2. Zastosuj balsam do ust. Rozejrzyj się za leczniczym balsamem do ust, który działa najlepiej, a także dobrze leży na ustach.
  3. Pomiń balsam i użyj maści lub kremu. Balsamy mogą być bardziej drażniące i mniej skuteczne niż maści i kremy do skóry suchej. Wybierając krem ​​lub maść, szukaj takiej, która zawiera olej, taki jak oliwa z oliwek lub olej jojoba, lub taki z masłem shea.
  4. Na zewnątrz noś rękawiczki i warstwy. Nasze dłonie są najbardziej narażoną częścią ciała na zimno i zazwyczaj pierwszą, która doświadcza suchej skóry. Noszenie rękawiczek zawsze, gdy jesteś na zewnątrz, pomoże zmniejszyć ilość suchej skóry. Ważne jest również, aby nosić kilka warstw odzieży podczas aktywności na świeżym powietrzu. Jeśli poczujesz pocenie się, możesz zdjąć warstwy.
  5. Nawilżać! Sposób nawilżania zimą różni się od sposobu nawilżania latem. Za każdym razem, po kąpieli lub umyciu twarzy lub rąk, nałóż cięższy krem ​​nawilżający na bazie oleju, ponieważ zatrzymuje wilgoć w skórze.

Czym poranna rutyna powinna się różnić od wieczornej?

Celem porannej rutyny jest ochrona skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Promieniowanie UV i zanieczyszczenia powodują wolne rodniki, które prowadzą do przedwczesnego starzenia się. Zwłaszcza jeśli masz suchą skórę, poranne przygotowanie jest ważne, aby przygotować ją na cały dzień.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry suchej na noc

Wieczorem ponownie oczyść skórę  z makijażu i codziennych zanieczyszczeń delikatnym, pozbawionym siarczanów środkiem myjącym. Zaraz po tym nałóż cięższy krem ​​nawilżający. Bogate kremy to najlepszy przyjaciel suchej skóry. Poszukaj kremów zawierających składniki odżywcze, takie jak masło shea, kwas hialuronowy, gliceryna czy oleje takie jak oliwkowy, kokosowy, jojoba czy arganowy. Podczas gdy te gęstsze balsamy są zbyt ciężkie na dzień, noc daje Twojej skórze dużo czasu na wchłonięcie wszystkich właściwości nawilżających.

Jak widzimy o skórę suchą trzeba odpowiednio dbać, nie zapominaj również o tym aby pić wodę. Może się to wydawać oczywiste, ale popijanie wody przez cały dzień w naturalny sposób utrzymuje ciało – a co za tym idzie – komórki skóry w stanie nawilżenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here