Wszyscy byliśmy w pewnym momencie naszego życia w którym nadszedł czas rozstania i wszystko czego chcieliśmy, to wspiąć się do łóżka i założyć koc na głowę. Przecież rozstanie nigdy nie jest łatwe, niezależnie od tego, czy zostałeś porzucony, czy też to zrobiłeś. Jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie nie radzisz sobie z rozstaniami w najzdrowszy sposób. Może uciekasz się do topienia smutków jedzeniem lub piciem. A może nie możesz przestać obwiniać siebie za wszystko, co poszło nie tak. Niezależnie od obecnych mechanizmów radzenia sobie, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy istnieje lepszy sposób na pokonanie tego bólu serca .

Aby pomóc Ci zapomnieć o przeszłości i ruszyć dalej, przygotowaliśmy listę kilku rzeczy, które możesz zrobić teraz, aby poczuć się lepiej i uleczyć złamane serce. Więc nie trać kolejnej sekundy na tarzanie się w przeszłości i podejmij kroki, aby poczuć się lepiej teraz.

Jak przetrwać zerwanie? Sposoby na lepsze samopoczucie po zerwaniu

Nie skrywaj swoich uczuć

Chociaż to naturalne, że chcesz poczuć się lepiej, nie chcesz tłumić swoich uczuć ani zaprzeczać, że istnieją. Częścią procesu leczenia jest uznanie tego, jak się czujesz i pozwolenie sobie na rozpacz . Ten proces jest szczególnie ważny, jeśli byłeś w związku przez dłuższy czas. Nawet jeśli związek był pełen problemów, nadal może wydawać się, że brakuje części Ciebie.

Ważne jest również, aby dać sobie czas i przestrzeń na płacz. Wierz lub nie, ale płacz zapewnia ulgę, która faktycznie poprawi Twój nastrój i pomoże Ci poczuć się lepiej na dłuższą metę. .Musisz pozwolić sobie kilka dni, a może nawet tydzień na przetworzenie tego, co się stało, aby potem nadszedł czas, aby się zebrać i skupić na dalszej drodze.

Czasem pacz całymi dniami może przynieść efekt przeciwny dla procesu leczenia. Jeśli stwierdzisz, że nie możesz przestać płakać lub płaczesz bez wyraźnego powodu, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub doradcą. Czasami traumatyczne rozstanie może wywołać depresję u niektórych osób lub ponownie wywołać problem ze zdrowiem psychicznym.

Jak przetrwać zerwanie? Sposoby na lepsze samopoczucie po zerwaniu
unsplash.com

Usuń swojego ex ze social media oraz „życia”

Po rozstaniu jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić, jest oczyszczenie domu lub mieszkania ze wszystkich wspomnień o byłym. W końcu trudno jest ruszyć dalej i wyleczyć się po zerwaniu, jeśli nadal masz zdjęcie swojego byłego na stoliku nocnym lub śpisz w jego starej bluzie. W rezultacie poświęć trochę czasu, aby usunąć wszystkie przypomnienia o nich z domu.
Nie oznacza to, że musisz palić jego rzeczy, wyrzucać je na ulicę lub sprzedawać wszystko, co ci dał ale powinieneś przynajmniej zapakować te przedmioty.  Kiedy już to robisz, powinieneś również usunąć swojego byłego z kont w mediach społecznościowych.

Nawet jeśli jesteś ciekawa co robi, ciągłe przeglądanie zdjęć i postów sprawi, że utkniesz w przeszłości. Może też być bolesne, jeśli zobaczysz swojego byłego z nowym partnerem. Tak więc, tak jak to może być, usuń z social media i przestań obserwować swojego byłego.

Sporządź listę błędów swojego byłego

Zbyt wiele razy po zerwaniu ludzie zastanawiają się nad wszystkimi rzeczami, za którymi będą tęsknić związanymi ze swoim byłym. Zamiast pamiętać o nich takimi, jakimi byli naprawdę, widzą tylko dobre cechy – rzeczy, za którymi naprawdę będą tęsknić. Ale takie postępowanie może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. W końcu, jeśli chcesz ruszyć dalej, musisz sobie przypomnieć, dlaczego oboje nie pasują do siebie.

Z tego powodu poświęć trochę czasu i zapisz wszystkie rzeczy, które przeszkadzają ci w twoim byłym. Uwzględnij duże i małe rzeczy. Na przykład, jeśli twój były zmagał się z niewiernością lub nie był zainteresowany rozmową o przyszłości, przypomnij sobie o tych rzeczach i dlaczego nigdy by to nie zadziałało.

Dbaj o siebie

Kluczem do lepszego samopoczucia po zerwaniu jest dbanie o siebie . Innymi słowy, upewnij się, że dobrze się odżywiasz, regularnie ćwiczysz, regularnie bierzesz prysznic i dużo śpisz . Może też pomóc trochę się rozpieszczać. Rozważ masaż, relaks lub manicure, zwłaszcza jeśli myślisz, że poprawi Ci to humor.

Po prostu powstrzymaj się od wprowadzania drastycznych zmian w swoim wyglądzie, takich jak farbowanie włosów na odjechany kolor lub obcinanie ich. To, co dzisiaj wydaje się dobrym pomysłem, może okazać się czymś, czego żałujesz, gdy nie czujesz się tak emocjonalnie. Zamiast tego skup się na rzeczach, które sprawią, że poczujesz się lepiej, bez robienia czegokolwiek nieodwracalnego lub trwałego.

Jak przetrwać zerwanie? Sposoby na lepsze samopoczucie po zerwaniu
unsplash.com

Wyjdź do ludzi

Chociaż kuszące może być zaszywanie się w sypialni i użalanie się nad sobą, nie jest to zdrowa reakcja na zerwanie. Zamiast tego postaraj się nawiązać kontakt z innymi ludźmi. Poświęć trochę czasu, aby zadzwonić do rodziny i przyjaciół. Nawet wyciągnij rękę, aby spędzić razem czas. Nigdy nie lekceważ potęgi śmiechu i robienia czegoś fajnego z ludźmi, którzy Cię kochają i wspierają. Jest to nie tylko świetny sposób na uzdrowienie, ale także pomaga odciągnąć myśli od byłego.

Zaplanuj przygodę w pojedynkę

Po spędzeniu czasu jako para może być trudno ponownie nauczyć się bycia singlem. I chociaż myśl o zrobieniu czegoś solo może początkowo wydawać się nieco zniechęcająca, może też być niezwykle wyzwalająca. Oczywiście nie musisz planować całego doświadczenia, ale powinieneś zaplanować ponowne przyzwyczajenie się do idei spędzania czasu samotnie .

Niezależnie od tego, czy oznacza to spędzenie relaksującego wieczoru w pojedynkę, wycieczkę w góry, czy planowanie krótkiego wypadu, kluczem jest przyzwyczajenie się do samotności. Jeśli masz problemy z wymyślaniem pomysłów, rozważ wybór czegoś, czego twój były nigdy by nie zrobił, a czego naprawdę chciałeś.

Niezależnie od tego, czy to ty postanowiłaś zerwać, czy też z tobą zerwano ważne jest, abyś zostawił przeszłość za sobą i ruszył dalej. Jak dokładnie to zrobisz, zależy wyłącznie od Ciebie. Wdrażając nasze rady zobaczysz że wkrótce poczujesz się znacznie lepiej, a złamane serce zostanie naprawione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here