Nie każdy wie, ale odpowiednia pielęgnacja skóry przed makijażem jest równie ważna, jak pielęgnacja wieczorna – mamy na myśli m.in. nawilżanie, oczyszczanie oraz złuszczanie. Przygotowanie skóry do makijażu nie jest trudne, to tylko rutyna, którą musisz przyjąć i nigdy więcej nie zaniedbać. Przyjrzyjmy się więc pięciu krokom, które przygotują Twoją skórę do makijażu.

Jak przygotować skórę do makijażu?

Oczyszczanie skóry

Naprawdę nie chcesz nakładać makijażu na brudną skórę; musisz bardzo dobrze umyć twarz, stosując odpowiedni płyn do mycia twarzy. Tylko upewnij się, że jest delikatny dla Twojej skóry i nie zerwie twarzy wszystkich olejków, nawet jeśli masz tłustą twarz. Chodź najczęściej oczyszczamy skórę wieczorem, pozbywając się resztek makijażu to ważnym punktem jest również odpowiednie oczyszczenie skóry.

Jaki mam typ cery? Jak rozpoznać jaki mam typ cery?
unsplash.com

Złuszczanie skóry:

Ten krok jest opcjonalny, złuszczaj skórę tylko dwa razy w tygodniu i używaj delikatnego typu. Czemu? Ponieważ musisz oczyścić pory, aby się otworzyły, nie chcesz, aby twarz była całkowicie czerwona, ponieważ została szorstko złuszczona. Nie jest to konieczne, jednak jeśli masz jakąś ważną imprezę, to warto przed makijażem postawić na złuszczanie. Wtedy przykładowo podkład nie będzie nam podkreślał suchych skórek.

Nakładanie toniku na skórę?

Proponuję użyć wody różanej, ponieważ jest delikatna dla Twojej skóry i bardzo korzystna dla Twojej skóry. Toniki powinny wnikać głęboko, aby oczyścić pory, a następnie je dokręcić, więc unikaj wszystkiego, co może spowodować zaczerwienienie i stan zapalny twarzy.

Nawilżanie skóry

Środki nawilżające są tak ważne , że Twoja skóra musi być nawilżana przez cały czas. Makijaż może być szkodliwy i może powodować wysuszenie i zmęczenie twarzy. Wybierz więc coś, co będzie dobrze pasować do Twojego rodzaju skóry i wybierz ostrożnie. Wszystko odbywa się metodą prób i błędów, więc nie martw się, jeśli poświęcisz trochę czasu, aby znaleźć idealną markę i idealny typ, który będzie pasował do Twojej skóry. Niejednokrotnie wybór odpowiedniego kremu jest równie trudne, jak znalezienie najlepszego podkładu do naszej cery. W naszym artykule możecie dowiedzieć się, jaki masz typ cery – wtedy dużo łatwiej będzie ci dopasować odpowiednie kosmetyki.

Ostatnia wskazówka, kremy nawilżające należy nakładać z umiarem, twarz nie powinna wyglądać błyszcząco, a także należy dobrać lekki krem ​​nawilżający, aby dobrze komponował się z makijażem.

 Nakładanie podkładu:

Podkłady mają za zadanie wygładzić i ujednolicić skórę, wypełniając w niej luki, aby baza i podkład wyglądały nieskazitelnie. Istnieją również podkłady, dzięki którym Twoja twarz nie błyszczy. Musisz także wybrać lekki podkład, aby nie kolidował z makijażem. Podkład powinien podkreślić twoją urodę a nie ją przytłaczać. Ważne jest więc dobre rozprowadzanie podkładu oraz odpowiednie dobranie go do stanu twojej skóry.

Wskazówka: kiedy nakładasz krem ​​nawilżający lub serum, a nawet oba, musisz pozostawić skórę na 10 minut, zanim nałożysz cokolwiek innego na twarz. Musisz pozwolić mu wsiąknąć.

A Wy dbacie o odpowiednią pielęgnację przed makijażem? Niewątpliwie bardzo dużo osób o tym zapomina – często sporo osób nakłada podkład na skórę nie stosując kremów ani baz, nie jest to dobra metoda dla naszej skóry. Zadbaj o nią od najmłodszych lat, wtedy za kilka lat wasza cera wam podziękuje i będzie nieskazitelnie piękna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here