Chodź o tym zbyt często się nie mówi narcyzm to bardzo realne i powszechne zaburzenie osobowości. Oznacza to po prostu, że osoby narcystyczne mają negatywną cechę osobowości, która może źle wpływać na Twój związek i nad którą należy popracować. Jak więc radzić sobie z facetem narcyzem? Istnieją sposoby, które pomogą Ci spróbować pracować nad relacją z nim lub pomóc mu zrozumieć, że istnieje problem, nad którym powinien popracować.

Jakie są cechy narcystycznego mężczyzny?

Taka osoba jest często opisywana jako osoba samolubna z egocentrycznym myśleniem i brakiem szacunku dla innych ludzi. Wielu z nich stawia siebie na pierwszym miejscu, ponieważ nieustannie potrzebują podziwu. Takim osobom również trudno jest sobie poradzić z krytyką i ją przyjąć. Mają tendencję do szanowania swoich osiągnięć, sukcesów lub po prostu ogólnie własnej ważności.

Jak radzić sobie z narcystycznym facetem?

1. Spróbuj z nim szczerze porozmawiać

Jednym ze sposobów radzenia sobie z narcyzem w sprytny sposób jest bycie szczerym i jasnym, a jednocześnie mądre posługiwanie się słowami. Na przykład możesz mu powiedzieć, że czujesz się zdenerwowany jego brakiem zainteresowania tobą lub twoimi uczuciami. Jeśli zauważysz, że broni się lub odrzuca twoje słowa, spróbuj spokojnie i cierpliwie wznowić komunikację. Jeśli zauważysz, że pokazuje ci kochającą stronę, okaż mu również miłość i uwagę. Wyjaśnij, że aby związek się powiódł, musi być miłość i komunikacja pochodząca z obu stron.

2. Zacznij myśleć o sobie

Ważne jest, aby Twój partner widział Cię pewną siebie, odnoszącą sukcesy, szczęśliwą z siebie i pełną miłości do siebie. Może to być dla niego sprawdzian rzeczywistości, ale także po to, aby mógł zobaczyć, jak ważne jest Twoje życie. Może wtedy zrozumie  jak ważna jesteś w jego życiu. Miejmy nadzieję, że może to zmniejszyć jego egoizm.

3. Unikaj krytykowania go

Staraj się unikać atakowania go lub krytykowania. Taka krytyka sprawi, że będzie bardziej defensywny. Narcyzowi trudno jest dostrzec własne błędy. Zamiast tego spróbuj udzielać rad w mądry sposób i zachowaj równowagę, dodając komplementy i słowa potwierdzenia, które pomogą ostudzić rozmowę. Okaż mu miłość i uwagę. Może im bardziej poczuje, że ktoś mu poświęca miłość i uwagę, tym bardziej zdaje sobie sprawę, że inni ludzie również są ważni i może zacznie głębiej rozumieć troskę i że relacje działają w obie strony.

Jak radzić sobie z narcystycznym facetem?
pixabay.com

4. Daj mu wsparcie

Takie osoby uwielbiają zwracać na siebie uwagę.  Może  to być pomocne, jeśli chodzi o relację między wami. Pozytywne wsparcie i zachęta mogą ułatwić mu pokazanie i przekonanie go, że jeśli dokona jakichś zmian, będziecie szczęśliwsi, a związek będzie lepszy. Ponadto zrozumie że powinien dbać o ciebie i twoje szczęście tak samo jak ty dbasz o niego.

5. Bądź cierpliwy

Wiem że to jest  zdecydowanie trudne i może być nawet bardzo bolesne, ale jeśli uwierzysz w niego i związek, to może zadziałać. Potrzebujesz tylko cierpliwości, aby naprawić związek. Jeśli zacznie pracować nad swoimi negatywnymi cechami, może to zmienić jego życie i twój związek. Musisz tylko być szczery wobec siebie i tego, co czujesz w swoim sercu. Jeśli nie chcesz kontynuować lub nadal próbujesz i nie widzisz zmiany, masz największe prawo do szukania szczęścia gdzie indziej.

6. Dziel się jego zainteresowaniami

Spróbuj dzielić się jego zainteresowaniami. Może ci to pomóc zbliżyć się i lepiej go zrozumieć.

Niewątpliwie życie może może nie należeć do łatwych z takim mężczyzną,  ale próba walczenia o związek może zdziałać cuda. Taka osoba musi dostrzec że nie jest sama w związku i że musi się liczyć z emocjami ze swoją miłością. Jeśli jednak jest to trudne i wydaje ci się to nie realne, warto zatrzymać się i zadać sobie dziesięć pytań przed zakończeniem związku. 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here