Często jesteśmy bardzo zabiegani i zdenerwowani bo mamy zbyt wiele rzeczy na głowie. Coraz to nowsze i dziwniejsze polecenia od szefa, chore dziecko i awantury w domu. Ciężko jest wtedy usiąść i odpocząć,  przede wszystkim zrelaksować się aby ograniczyć stres. Dlatego postanowiliśmy zebrać kilka sposobów na szybki relaks i złagodzenie stresu.

Jak się zrelaksować? Sposoby na sytuacja stresowe

Zrelaksuj się fizycznie

Fizyczne rozluźnienie ciała przerywa i odwraca reakcję na stres  i może zatrzymać cykl negatywnego sprzężenia zwrotnego, w którym umysł reaguje na stres, sygnalizując fizyczną reakcję na stres. Napięcie w twoim ciele, które może wynikać z tej reakcji, zwiększa poziom stresu, który odczuwasz emocjonalnie.
Istnieje kilka skutecznych technik zmniejszania napięcia w ciele. Należą do nich:

  • Ćwiczenia oddechowe
  • Progresywne zwiotczenie mięśni
  • Ćwiczenie
Jak się zrelaksować? Domowe sposoby na relaks.
unsplash.com

Wyładuj swoją frustrację na piłce antystresowej

Czasami można się złościć . Stres może wywołać wściekłość, a ważne jest, jak sobie radzisz z tą ognistą emocją. Może być kuszące, aby wyrzucić laptopa przez okno najbliższego biura lub położyć się na klaksonie w ruchu ulicznym, ale ściśnięcie piłki stresowej jest bezpieczniejszą – i tańszą – opcją.

Spryskaj twarz zimną wodą

Udaj się do toalety i odkręć zimny kran. Ochłodź dłonie i twarz wodą. Zimna woda działa energetyzująco. Ale może też cię uspokoić, jeśli temperatura twojego ciała wzrasta po lekkiej kłótni z partnerem lub szefem.

Zrelaksuj się psychicznie i emocjonalnie

Twoje doświadczenie stresu obejmuje myśli i emocje. Możesz pomyśleć, że nie możesz odpowiednio poradzić sobie ze stresorami, z którymi masz do czynienia (myślami), i w rezultacie doświadczasz strachu (uczucia). Mogą one towarzyszyć, a nawet utrwalać reakcję na stres. Często ponowne przeanalizowanie swoich myśli może pomóc ci się zrelaksować emocjonalnie.
Możesz lepiej zrozumieć swoje myśli i zmienić ten cykl, jeśli nauczysz się relaksować w obliczu stresorów. 3  Techniki służące do osiągnięcia tego obejmują:

  • Zmiana negatywnej  rozmowy z samym sobą  na pozytywną
  • Naucz się, jak  zmieniać ramy  myśli, aby sposób, w jaki postrzegasz potencjalne czynniki stresogenne w swoim życiu, był mniej stresujący
  • Określenie  zniekształceń poznawczych , takich jak myślenie typu „wszystko albo nic”, nadmierne wyciąganie pochopnych wniosków, skupianie się na twierdzeniach negatywnych, etykietowaniu i „powinno”, a także jak je korygować
  • Praca nad  rozwojem większego optymizmu

Znajdź trochę czasu dla siebie

Gorąca kąpiel w towarzystwie kuli do kąpieli i świec może brzmieć idealnie, ale każda przestrzeń zapewniająca prywatność się sprawdzi. Wszystko, czego potrzebujesz, to pięć minut samotności, aby trochę zbliżyć się do spokoju.

Podnieś stopy

Jeśli siedziałeś przez cały dzień, pozycja jogi „ nogi do ściany ” odmłozi ospałe łydki lub stopy,  Regenerujące efekty postawy mogą pomóc uspokoić ciało i umysł.

Jak się zrelaksować? Domowe sposoby na relaks.
unsplash.com

Idź na spacer

Idź do kawiarni na swój ulubiony deser aby rozprostować nogi. Szybki spacer wokół bloku łączy w sobie ćwiczenia ze zmianą scenerii i podwójną walkę ze zmartwieniami.

Utrzymuj stan relaksu

Kiedy już odkryjesz, jak się zrelaksować, powinieneś odczuwać mniejszy ogólny stres. Następnym krokiem jest nauczenie się, jak utrzymać stan odprężenia i jak szybko się zrelaksować po rozprawieniu się z przyszłymi stresorami. Pracuj, aby zgromadzić więcej zasobów do radzenia sobie ze stresorami, z którymi się borykasz i zmniejszając ich reakcję. Podejmuj wysiłki, aby prowadzić mało stresujący tryb życia, na przykład ucząc się ćwiczeń oddechowych, wykonywać regularne ćwiczenia, medytować, pisać w dzienniku i pielęgnować relacje.

Ważne jest, aby nauczyć się radzić sobie ze stresem w zdrowy sposób. Jeśli czujesz się zestresowany lub zmagasz się, aby techniki radzenia sobie ze stresem zadziałały, rozważ profesjonalną pomoc. Pamiętaj o tym aby spać odpowiednią ilość snu aby się wysypiać. Ważny jest dobry sen, aby nasze ciało się zregenerowało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here