Pielęgnacja naszej twarzy jest bardzo ważna, ponieważ jednym ze skutków złej pielęgnacji są pojawiające się pryszcze Ważne są również różne maseczki które poprawiają kondycje naszej skóry czy też peelingi. Dziś jednak chcielibyśmy się skupić na tym, w jaki sposób powinniśmy pielęgnować naszą skórę.

Oczyszczanie jest bardzo ważne w celu zachowanie pięknej cery więc niezależnie od tego, czy Twój schemat pielęgnacji cery składa się z podstawowego duetu mycia i nawilżania, czy też kwalifikuje się jako coś w rodzaju rytuału to oczyszczanie jest niezbędnym krokiem, aby czerpać z jak największej ilości składników potrzebnej dla naszej skóry. Oczyszczanie jest ważne, aby przygotować naszą cerę do dalszych kroków pielęgnacyjnych. 

Demakijaż i oczyszczanie twarzy – Dlaczego oczyszczanie twarzy jest ważne?

Oczyszczanie jest niezbędnym krokiem przed każdym innym zabiegiem kosmetycznym ze względu na substancje, z którymi skóra styka się w ciągu dnia. W ciągu dnia Twoja skóra jest narażona na:

  • Kurz
  • Martwe komórki
  • Smog
  • Naturalne wydzieliny lub odpady z organizmu
  • Ślady makijażu

Odblokowanie porów i usunięcie zanieczyszczeń oznacza umożliwienie skórze oddychania. Resztki makijażu, smog i kurz osiadają na Twojej skórze w ciągu dnia i powodują jej zanieczyszczenie. Usunięcie tych zatorów lub starych komórek skóry stymuluje produkcję komórek, dzięki czemu Twoja twarz wygląda świeżo i promiennie. Podobnie jak dłonie, skóra twarzy jest stale narażona na czynniki zewnętrzne, które powodują jej zabrudzenie lub uszkodzenie. W efekcie twarz należy myć częściej niż raz dziennie.

Odpowiednie oczyszczenie zapewni naturalną równowagę Twojej skórze, bez jej wysuszania. Dlatego znajomość rodzaju skóry jest niezbędna. Niezależnie od tego, czy Twoja skóra jest tłusta, mieszana czy wrażliwa, nauka prawidłowego traktowania może znacznie pomóc, jeśli chodzi o piękno.

Jak powinno wyglądać odpowiednie oczyszczanie Twarzy?
pixabay.com

Jak prawidłowo oczyścić skórę:

Samo umycie twarzy rękoma nie wystarczy, aby usunąć zanieczyszczenia. Dopasowanie środka czyszczącego do naturalnego akcesorium oczyszczającego jest konieczne, aby oczyścić naszą skórę naprawdę głęboko

Akcesoria do oczyszczenia twarzy:

Gąbki morskie

Takie gąbki są niezbędnikiem w pielęgnacji twarzy. Są w 100% hipoalergiczne i przyjazne dla środowiska, a jednocześnie delikatne i dokładne. Taka gąbka jest idealna do zlikwidowania nawet najbardziej opornego makijażu, zwarta konsystencja gąbki pozostawi Twoją twarz czystą, rozświetloną i miękką. Gąbki morskie nadają się również do skóry wrażliwej. Gąbka morska w naturalny sposób hamuje rozwój bakterii, nie zatrzymuje zapachów i jest bardzo trwała.

Szczotki do twarzy

Są idealne. Natura dostarcza nam mnóstwo naturalnych włókien, idealnych do usuwania martwych komórek naskórka, pobudzania krążenia i dokładnego usuwania zanieczyszczeń powierzchniowych. Zabiegi te należy dobrać do rodzaju skóry i należy je wykonywać naprzemiennie przynajmniej kilka razy w tygodniu. Niezbędne jest usuwanie zatorów, aby Twoja skóra mogła się zregenerować, szczególnie podczas zmiany pór roku, kiedy Twoja skóra musi się odnawiać, aby odzyskać naturalny blask i miękkość.

Jedną z najczęściej używanych szczoteczek do twarzy jest Foreo Luna to wibrujący silikonowy peeling do twarzy, który jest w zasadzie robotem służącym do oczyszczania twarzy. Podczas 60-sekundowego programu usuwa makijaż, oleje i zabrudzenia. Świetnie przygotowuje twarz do kolejnej pielęgnacji!

Pamiętaj: kilka ostrożnych zabiegów może mieć ogromny wpływ na wygląd Twojej skóry! Następnie nie zapomnij o zastosowaniu toników lub środków nawilżających, w zależności od potrzeb.

Jakie powinniśmy używać kosmetyki do oczyszczania twarzy

Wiele mamy rodzajów kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Najpowszechniejszą formą oczyszczania i demakijażu twarzy jest płyn micelarny, żel lub pianka. Trzeba jednak pamiętać o tym że twarz po każdym z tych produktów należy umyć twarz wodą i przejść do kolejnych działań pielęgnacyjnych w celu uzyskania dobrych efektów.

Oczyszczanie to dopiero pierwszy krok do dobrej pielęgnacji twarzy, nie możemy zapomnieć również o odpowiednich maseczkach, złuszczaniu oraz nawilżeniuSą to bardzo ważne kroki jeśli chcemy by nasza cera była piękna i promienna.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here