Dbanie o nasze ciało jest istotną częścią naszego codziennego życia. Nasza skóra to nie tylko ciało, które chroni i oddziela nas od świata zewnętrznego, jest także wyznacznikiem naszego zdrowia, stylu życia i urody. Ochrona delikatniejszych aspektów naszej skóry może oznaczać ochronę naszego ogólnego samopoczucia. Aby pomóc nam w utrzymaniu zdrowego stylu życia, nasza skóra musi czerpać jak najwięcej korzyści z codziennej pielęgnacji. Dlatego dziś chcielibyśmy chodź trochę przybliżyć Ci temat odpowiedniej pielęgnacji ciała.

Dostosowanie rutyny pielęgnacyjnej jest bardzo ważne, aby nasza skóra otrzymała jak najwięcej potrzebnych substancji odżywczych. Powinieneś rozważyć nie tylko to, jakiego produkty używasz do mycia, ale także swoją technikę i narzędzia. Jeśli chcemy aby nasze ciało nawet za kilka lat było nadal pełne blasku oraz wyglądało młodo musimy odpowiednio o nie dbać.

Oczyszczanie ciała

Przy oczyszczaniu ciała obowiązują podstawowe zasady pielęgnacji:

  • myj codziennie,
  • zwracaj uwagę na używane produkty,
  • uważaj, aby nie brać prysznica ani nie kąpać się przy zbyt gorącej wodzie (spowalnia krążenie).

Jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja ciała pod prysznicem

  • Użyj kilku kropli zwykłego detergentu na gąbkę morską (można ją również użyć z mydłem). Gąbki te posiadają szerokie „pory”, które delikatnie masują i złuszczają skórę, pozostawiając przyjemne uczucie głębokiego oczyszczenia i miękkości.
  • Do peelingu dostępna jest również szeroka gama akcesoriów wykonanych z włókien naturalnych: dostępne są najróżniejsze szczotki, które pobudzają krążenie. Zabieg złuszczający powinien być częścią Twojej rutyny kilka razy w tygodniu. Podkreśl złuszczanie na łokciach, kolanach i udach. Twoja skóra będzie wyglądać na ożywioną i zdrową oraz będzie miękka w dotyku.

Ponadto musisz zapamiętać że: Regularne złuszczanie pomoże zapobiegać wrastaniu włosów, cellulitowi i zlokalizowanemu tłuszczowi.

Jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja ciała?
pixabay.com

Odpowiednia pielęgnacja ciała po kąpieli:

Na uwagę zasługuje również sztuka szczotkowania na sucho, innowacyjna praktyka, która nie tylko stymuluje krążenie krwi, co jest przydatne w odnowie komórek, ale pomaga układowi limfatycznemu w usuwaniu toksyn, które odkładają się w warstwie tłuszczowej skóry, zapobiegając powstawaniu cellulitu i nadanie większej wigoru i energii całemu organizmowi.

Pielęgnacja dłoni i stóp

Nasze dłonie i stopy są dla nas najważniejsze, jednak są bardzo narażone na czynniki zewnętrzne, często nawet bardziej od innych części naszego ciała. Są też stale narażone na działanie drażniących i zanieczyszczających, które podważają integralność skóry i paznokci.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja dłoni i stóp?

Dłonie: Z pewnością pierwszym krokiem powinno być codzienne czyszczenie paznokci, zwłaszcza jeśli masz długie lub sztuczne paznokcie. Wiele  bakterii na dłoniach znajduje się pod naszymi paznokciami, więc niewielka codzienna pielęgnacja jest jak najbardziej potrzebna. Regularne oczyszczanie pomaga również nadać połysk paznokciom i eliminuje irytujący problem skórek.

Stopy: To samo dotyczy naszych stóp, często przez wiele godzin są trzymane w twardych butach dlatego też nasze stopy też zasługują na odrobinę pieszczoty. Utrzymanie zdrowych stóp to utrzymanie całego ciała. Najczęstszymi dolegliwościami dotyczącymi naszych stóp są: zmęczone, obolałe stopy, popękane pięty, gruba skóra i sucha skóra. Są to problemy związane głównie z niekonsekwentną opieką. Półgodzinny masaż stóp po nałożeniu kremu może złagodzić zmęczenie i ból oraz pobudzić krążenie. Jak widzisz codzienna pielęgnacja jest niezbędna, nawet dla naszych dłoni i stóp.

Jak widzisz zarówno pielęgnacja twarzy jak i ciała jest bardzo ważna. Ważne jest również regularne robienie peelingów oraz nawilżania. Nie zapominaj również że nasza skóra potrzebuje słońca i świeżego powietrza. Nie zapominaj że nasza skóra po zimie często potrzebuje więcej uwagi, aby ją zregenerować na wiosnę. 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here