Wszystkie związki są pełne wzlotów i upadków. Jakiś czas temu pisaliśmy o pytaniach, które powinniśmy sobie zadać przed zakończeniem związku.  Dziś jednak chcielibyśmy spojrzeć na związek z tej lepszej perspektywy. Istnieją pewne oznaki, które wskazują, że jesteś w zdrowym związku, dlatego dziś postanowiliśmy przedstawić wam  osiem oznak które pokazują że jesteś w dobrym związku. Pamiętaj jednak o tym że aby być szczęśliwym nie powinniście przekraczać pewnych zasad w związku.

Po czym sprawdzić że jestem w dobrym związku? – Osiem oznak że jesteś w odpowiednim związku

1. Zawsze pamiętacie małe rzeczy.

Ty i twój partner powinniście pamiętać małe rzeczy, które napotykają wasze ścieżki. Powinniście również wiedzieć, że w tym szybkim życiu możemy być przytłoczeni i nieumyślnie zapomnieć o rzeczach. Jeśli jesteś w odpowiednim związku, sprawisz, że słodkie, nieistotne chwile będą się liczyć.

2. Wydobywacie z siebie to, co najlepsze!

Kiedy oboje zachęcacie się nawzajem do bycia lepszymi ludźmi  wtedy wiecie, że jesteście w dobrym związku. Oboje rozumiecie swoje zobowiązania i całkowicie popychacie się nawzajem do lepszej przyszłości, nie będąc samolubnymi wobec siebie. Okazujecie sobie pełen szacunek.  Bardzo ważne jest, abyście szanowali się nawzajem nawet podczas kłótni. Jeśli nie przekraczasz tej granicy przyzwoitości i nie dochodzi do bardziej nieprzyjemnych sytuacji to jest to właściwy rodzaj relacji.

3. Wasze życie nie jest od siebie zależne.

Innym znakiem, że jesteś w dobrym związku, jest to, że oboje macie oddzielne życie i cenicie sobie trochę prywatności. Jest to zdrowa relacja jeśli partnerzy nie ingerują zbyt mocno w swoje życie i nadal spędzają czas oddzielnie.

czy jestem w dobrym związku? Osiem oznak że jestes w dobrym związku
unsplash.com

4. Czujecie się ze sobą bardzo dobrze.

Wiesz, że jesteś w dobrym związku, jeśli nie unikasz go i jesteś całkowicie sobą przy nim. Oboje zachowujecie się swobodnie wokół siebie, a poszukiwanie doskonałości nie jest dla was priorytetem.

5. Całkowicie sobie ufacie.

Nie od dziś wiadomo że najlepsze relacje zawsze opierają się na wzajemnym zaufaniu. Oboje nigdy nie powinniście mieć przed sobą tajemnic, ponieważ zaufanie jest po prostu podstawą każdego związku. Jeśli ufasz swojemu partnerowi, warto utrzymać tę relację .

6. Potraficie sobie nawzajem wybaczyć i zapomnieć

Nikt nie jest doskonały i wszyscy mamy przeszłość. Jeśli potrafisz zapomnieć o przeszłości i nadal cieszyć się byciem razem, to pokazuje, że jesteś w odpowiednim związku.

7. Uznanie i akceptacja różnic między sobą.

Akceptacja różnic między sobą jest tym, o co chodzi w zdrowym związku. Ludzie mają różne zainteresowania, opinie i hobby. Jeśli oboje dobrze to zrozumiecie, możecie zagwarantować sobie że jesteście w odpowiednim związku.

8. Potraficie powiedzieć sobie przepraszam

Jednym z ważnych znaków, że jesteś w odpowiednim związku, jest to, że oboje wiecie jak przeprosić. Jeśli zrobiłeś coś, co wkurzyło ukochaną osobę to z pewnością znasz kreatywne sposoby przepraszania i wywoływania uśmiechu. Czasem warto zrobić pierwszy krok aby być szczęśliwym.

Warto przeczytać: Jak poradzić sobie z narcystycznym mężczyzną? 

5 KOMENTARZE

  1. […] Każdy z nas gdy przejdzie przez bolesne rozstanie lub ciężki związek to psychicznie zaczyna zakładać tarczę wokół swojego serca. Uczucia wobec miłości zaczynają się zmieniać w niezdrowy sposób. Kiedy rozwijasz u kogoś uczucie, pierwszą myślą, która przychodzi ci do głowy, jest odejście, ponieważ boisz się podejść o krok bliżej. Boisz się że po raz kolejny przeżyjesz traumę. To skomplikowane. Jednak najwyższy czas, abyś był dla siebie łagodniejszy. Nie zamykaj się.  Nie zapominaj o oznakach które pokażą ci że jest to, lub może być to zdrowy i szczęśliwy związek.  […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here