Przedłużanie i zagęszczanie włosów – znajdź metodę dla siebie!

0
1162

Przedłużanie i zagęszczanie włosów w profesjonalnym salonie jest coraz popularniejsze wśród osób borykających się z wypadaniem włosów oraz wszystkich tych, którzy marzą o mocnych, długich i gęstych pasmach. Profesjonalne salony oferują nam ogrom zabiegów wykonywanych różnorodnymi technikami. Poznaj bliżej wybrane metody zagęszczania włosów i znajdź wariant spełniający indywidualne oczekiwania.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą ultradźwiękową

Szukasz sposobu na trwałe, efektowne i łagodne dla skóry zwiększenie objętości fryzury i wydłużenie pasm? W takim razie z pewnością zainteresuje Cię przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą ultradźwiękową! Popularna kuracja polega na łączeniu wyrastających z głowy kosmyków z dodatkowymi pasemkami za pomocą specjalnego urządzenia, które na pierwszy rzut oka przypomina prostownicę. Jednak, w odróżnieniu od niej, sprzęt wytwarza nie ciepło, a fale akustyczne o wysokich częstotliwościach. Dochodzi do zjawiska zimnej fuzji. Ultradźwięki wprowadzają w drgania cząsteczki keratyny zawarte we włosach, co powoduje zmianę ich struktury i właściwości, dzięki czemu możliwe staje się trwałe połączenie dwóch pasemek.

Zagęszczanie keratynowe

Przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą keratynową polega na spajaniu naturalnych kosmyków z dodatkowymi, cienkimi pasemkami keratynowym łączeniem, tak zwaną łuską, przy pomocy specjalnej zgrzewarki lub pistoletu. Kuracja gwarantuje trwały efekt utrzymujący się przez około 4 miesiące. Zgrzewy są mało widoczne, co daje dużą swobodę podczas układania i spinania włosów. Co ważne, zabieg przeprowadzony przez profesjonalistę używającego wysokiej klasy sprzętu nie wpływa negatywnie na kondycję własnych pukli.

Mikro-ringi

Nie mniejszą popularnością niż zagęszczanie keratynowe czy ultradźwiękowe cieszy się przedłużanie na mikro-ringach. Podczas trwającego około 3 godziny zabiegu stylista łączy cienkie pasma włosów z doczepami przy pomocy malutkich obrączek nazywanych mikro-ringami. Niewielkie elementy wykonane są zazwyczaj z miedzi, brązu albo aluminium. Wewnątrz metalowej obrączki znajduje się silikon chroniący włosy i zapobiegający przesuwaniu się łączenia. Nowa fryzura doskonale prezentuje się przez około 2 miesiące. Po tym czasie, kiedy łączenia przesuną się znacznie poniżej nasady włosów, należy przeprowadzić zabieg podciągnięcia kosmyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here