Czy kiedykolwiek poświęciłeś chwilę i oceniłeś swój związek? Zawsze jest miejsce na poprawę, dlatego dzielimy się z wami sposobami wzmocnienia relacji. Od zachowania spokoju podczas kłótni po naukę kompromisu, powiemy Ci, jak sprawić, by Twoja więź była nierozerwalna.

1. Policz do trzech.

Choć może to zabrzmieć banalnie, zawsze była to skuteczna metoda i jest to świetna wskazówka, aby wzmocnić swoje relacje na dłuższą metę. Powiedzmy, że kłócicie się ze swoją drugą połówką, a to rozgrzewka do walki. Jeśli oboje będziecie chodzić tam i z powrotem, nigdy nie rozwiążecie problemu racjonalnie. Jeśli coś obraźliwego zaraz wyjdzie z twoich ust, po prostu przestań, policz do trzech, a istnieje szansa, że ​​pomyślisz dwa razy, zanim powiesz to głośno.

Czego nie powinniśmy robić w związku?
unsplash.com

2. Pomyśl, zanim coś zrobisz.

Chociaż ten punkt może być zbliżony do poprzedniego, nadal bardzo się różni i jest to świetna wskazówka dotycząca relacji. Są dni, które po prostu nie są twoim dniem i jesteś bardzo zirytowany przez wszystkich wokół ciebie, prawda? Nasza rada jest taka, aby pomyśleć przed podjęciem działań, ponieważ w takim dniu możesz zranić ludzi wokół siebie, a zwłaszcza swojego partnera.

3. Nigdy nie wyciągaj  pochopnych wniosków.

Najważniejszą rzeczą w związku jest komunikacja i dlatego zawsze ważne jest, aby znać osobę na wylot. Komunikacja jest bezcenna! Jeśli to masz, zmniejszysz szanse, że wyciągniesz pochopne wnioski, gdy zobaczysz coś, co Ci się nie podoba! Utrzymuj silny związek i nie oczekuj najgorszego, w niektórych przypadkach powinieneś, ale ogólnie uspokój się i posłuchaj, co ma do powiedzenia.

4. Zazdrość to broń dwustronna.

Ważne jest, aby być zazdrosnym, ponieważ sprawia, że ​​twój partner czuje, ile dla ciebie znaczy, ale jeśli jesteś zbyt zazdrosny, może go to dusić, a chyba nie chciałbyś tego? Najważniejszą zasadą  wzmacniającą  związek jest zapewnienie mu przestrzeni i zaufania.

5. Bądź wyrozumiały. 

Życie jest pełne stresu i obowiązków, dlatego powinieneś być wyrozumiały. Jeśli miał długi i męczący dzień w pracy, nie oczekuj, że będzie w nastroju do pójścia z tobą na zakupy. A jeśli nadal może, powinieneś docenić ten gest. Jedną z najważniejszych wskazówek dotyczących relacji jest to, że nie powinniście oczekiwać od drugiej połówki zbyt wiele.

6. Wzajemny kompromis.

On ma swoje wady, i ty masz swoje, ważne jest, aby wiedzieć, jak utrzymać silny związek, to nauczyć się kompromisu. Jeśli coś go denerwuje, możesz odpuścić i to samo powinno oczywiście dotyczyć jego. Jeśli w niektórych przypadkach trudno jest pójść na kompromis, rozmawiaj i spróbujcie znaleźć wspólne wyjście z sytuacji. Jesteśmy pewni, że uda wam się znaleźć wspólną decyzję.

osiem oznak że jesteś w dobrym związku, czy jestem w dobrym związku?
unsplash.com

7. Mów z szacunkiem.

Jedną z najważniejszych rzeczy w związku jest szacunek. Nie mówimy o rodzaju szacunku, jaki masz dla swoich rodziców, ale raczej o pełnym szacunku sposobie traktowania siebie nawzajem, zwłaszcza gdy sprawy przybierają na sile. Pomyśl dwa razy, nie chciałbyś, żeby cię nie szanował, więc ty też nie powinieneś.

8. Przepraszam to magiczne słowo.

Jak mówią, przepraszam wydaje się być najtrudniejszym słowem. Przyznanie się, że popełniłeś błąd, nie jest czasami łatwe. Ale kiedy to naprawdę twoja wina, musisz to sobie uświadomić i powiedzieć to głośno, a nie tylko w głowie.

9. Zawsze bądź uczciwy.

Zasada numer jeden w związku polega na tym, aby zawsze być szczerym w kwestii swoich uczuć.  Nie zatrzymuj  rzeczy dla siebie i nie  mów, co myślisz. Jednak to nie znaczy, że powinieneś narzekać przez cały dzień, może się zdarzyć że twoja druga połówka po chwili przestanie słuchać!

10. Znajdź czas dla siebie.

Pracująca kobieta czy nie, wszyscy mamy na talerzu wiele rzeczy i czasami może to być trudne. Kluczem do wzmocnienia relacji jest nauczenie się ustalania priorytetów! Znajdź dla niego czas, rozpieszczaj go ulubionym posiłkiem , obserwuj grę jego ulubionej drużyny piłkarskiej lub po prostu go posłuchaj. Fajnie jest się nawiązywać więź, zwłaszcza gdy oboje robicie coś, co sprawia wam przyjemność.

Pamiętaj, nigdy nie podejmuj pochopnych decyzji. Jeśli jednak chcesz zakończyć związek, warto zadać sobie kilka pytań zanim podejmiesz decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here