Szukasz sposobów, aby zostać zaangażowanym i zmotywowanym do ćwiczeń? A może próbujesz dowiedzieć się, jak uczynić ćwiczenia trwałym nawykiem? Lęk nie może tobą zawładnąć. Wiele osób zwykle zaczyna od programu ćwiczeń, wszyscy są podekscytowani i napompowani. Jednak z biegiem czasu ich entuzjazm do ćwiczeń słabnie. Zaczynają szukać wymówek, żeby nie pojawiać się na treningach.

Bez względu na to, jak poważnie są zaangażowani w swoje cele fitness, są ludzie, którzy w końcu czują się sparaliżowani i nie wiedzą, jak pozostać na bieżąco z treningami. Zaczynają myśleć, że są po prostu zbyt leniwi, aby utrzymać swoje zaangażowanie w sprawność osobistą. Niektórzy nawet odczuwają lęk przed siłownią i omijają siłownie i inne centra fitness razem, z przekonania, że ​​nie mogą pozostać na dobrej drodze. Czasem pojawia sie wstyd poprzez potliwość i boisz się iść na siłownie, a  może, tak jak inni ludzie, potrzebujesz inspiracji, aby iść dalej. Pamiętaj że nawet Nordic Walking to również ćwiczenie, więc może warto się chociaż na takie wędrówki wybrać?

W dzisiejszym poście odkryjesz kilka sposobów na zmotywowanie się do ćwiczeń. Techniki te gwarantują rozwój samodyscypliny i ustalenie wzorca, który pomoże ci zbudować solidny, zdrowy nawyk ćwiczeń.

Jak lęk może powodować utratę wagi lub przyrost masy ciała
unsplash.com

 25 sposobów na zmotywowanie się do ćwiczeń

Umieść swój sprzęt treningowy w dobrze widocznym miejscu.

Po zakupie ubrań i sprzętu do ćwiczeń, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy, następną rzeczą do zrobienia jest umieszczenie ich w widocznym miejscu. Połóż je na stole lub krześle lub w pobliżu drzwi. W ten sposób zawsze będziesz przypominać sobie o swoich celach treningowych i traktować je priorytetowo.

Otaczaj się motywującymi cytatami.

Możesz użyć różnych kolorów karteczek aby przykleić cytaty, które motywują Cię wszędzie. Będą służyć jako ciągłe przypomnienia, abyś mógł zacząć i po prostu robić to, co musisz.

Poproś o pomoc kumpla do ćwiczeń.

Posiadanie odpowiedniej osoby stojącej obok Ciebie i kibicowania Ci podczas wykonywania przysiadów jest doskonałym sposobem na podekscytowanie się utrzymaniem formy. Dobry kumpel na treningu  pomaga Ci być odpowiedzialnym za postępy w osiąganiu celów treningowych.

Zarezerwuj bezzwrotne zajęcia fitness.

Jeśli myśl o wyrzuceniu pieniędzy przyprawia Cię o mdłości, użyj tego, aby utrzymać motywację do realizacji celów fitness. Zapisz się na bezzwrotne zajęcia fitness. To może pomóc ci wstać i po prostu to zrobić. Nie ma sensu płacić za lekcje, a potem nie stawić się

Pomyśl o tym, jak się czujesz po treningu.

Kiedy zainteresowanie ćwiczeniami słabnie, wyobraź sobie wynik ćwiczeń i jak dobrze się czujesz. Dla większości ludzi jest to wystarczająca motywacja, aby nie rzucać ręcznikiem. Inne korzyści, które uzyskasz natychmiast po treningu, to uczucie odprężenia, odnowa komórek mózgowych i powrót do normalnego poziomu cukru we krwi. Kto tego nie chce?

Wyznacz sobie osiągalne cele .

Czasami zaczynamy trening z zamiarem wzmocnienia naszych mięśni,  pozbycia się tkanki tłuszczowej i uzyskania ciała najbardziej godnego plaży przed nadejściem lata. Chcemy osiągnąć te cele jednocześnie . Kiedy nie osiągamy od razu pożądanych rezultatów, zniechęcamy się. Aby być napompowanym, próbuj stawiać sobie małe cele, które jesteś w stanie stale osiągać. W ten sposób poczujesz, że osiągnąłeś coś za każdym razem, gdy pójdziesz na siłownię lub zaczniesz biegać.

Domowe sposoby na rozstrój żołądka
unsplash.com

Powiedz sobie, że zrobisz tylko rozgrzewkę.

Kiedy masz ochotę pominąć trening, wykonaj czynności przygotowujące do niego. Powiedz sobie, że po prostu się rozgrzejesz, a potem możesz iść do domu. Jest szansa, że ​​po rozgrzewce będziesz chciał wykonać jeszcze jedną serię treningu.

Wybierz ćwiczenie, które sprawia przyjemność.

Często, gdy ludzie myślą o treningach, przychodzą na myśl bieganie i podnoszenie ciężarów. Większość ludzi uważa, że ​​te ćwiczenia to ciężka praca, więc wolą trzymać się swoich starych, siedzących nawyków. Aby zachować motywację do ruchu, wybierz coś, co sprawia Ci przyjemność. Dla niektórych fajny trening oznacza zapisanie się na lekcje  jogi lub po prostu tańczenie w zaciszu własnego pokoju.

Wykorzystaj rywalizację

Czasami motywacja wymaga ducha rywalizacji. Jedną z funkcji monitorów kondycji i aplikacji jest to, że oprócz własnego możesz zobaczyć postęp ćwiczeń swoich kolegów. Wejdź w ducha przyjaznej rywalizacji i spróbuj osiągnąć najlepsze wyniki fitness od znajomego w ciągu dnia.

Dołącz do 30-dniowego wyzwania.

Podjęcie wyzwania grupowego, aby ćwiczyć przez 30 dni, może być świetnym narzędziem motywacyjnym do fitnessu. Kiedy zaakceptujesz wyzwanie związane z ćwiczeniami, będziesz zmuszony zgłosić się do osób, które sprawdzą, czy trzymasz się właściwej ścieżki. Może to być dobry sposób na rozpoczęcie nowego nawyku utrzymywania formy.

Przeczytaj historie ludzi takich jak Ty, którym udało się osiągnąć swoje cele.

Czasami największą przeszkodą w uzyskaniu formy jest własne przekonanie, że będzie to niemożliwe. Czytanie o sukcesie innej osoby w jej drodze do fitnessu może być rozwiązaniem, którego potrzebujesz, aby podniecić się treningiem. Poszukaj historii ludzi, którzy są na tej samej bazie co ty. Historie prawdziwych ludzi pozwalają ci łączyć się i odnosić się do tego, przez co przechodzą. To sprawia, że ​​wierzysz, że można to zrobić, ponieważ inni tacy jak ty już przeszli tę ścieżkę.

Mam nadzieję, że znalazłeś kilka wskazówek z powyższych, które będą działać, aby ponownie rozbudzić entuzjazm do ćwiczeń.

Innym sposobem na utrzymanie motywacji na wysokim poziomie jest nagradzanie siebie po osiągnięciu określonych celów fitness. Jedno krótkie przypomnienie: dbaj o nawodnienie organizmu podczas treningów, odwodnienie może prowadzić do nienajlepszych efektów. Nie zapominaj również o dobrym snie oraz o odpowiedniej ilości snu. Wtedy z pewnością będziesz mieć więcej sił i motywacji do ćwiczeń. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here