Fotel w biurze powinien być dla nas jak najwygodniejszy, dlatego powinieneś dokładnie zastanowić się nad wyborem najlepszego krzesła biurowego dla siebie, zwłaszcza jeśli wiesz, że będziesz spędzać w nim dużo czasu. Dobre krzesło biurowe powinno ułatwiać Ci pracę, jednocześnie nie obciążając pleców i nie wpływając niekorzystnie na zdrowie. Oto kilka funkcji, których powinieneś szukać, kupując krzesło biurowe.

Jak wybrać odpowiedni fotel do biura? Jaki fotel powinien być w biurze.

Fotel powinien mieć możliwość dostosowania wysokości

Powinieneś być w stanie dostosować wysokość swojego krzesła biurowego do własnego wzrostu. Aby uzyskać optymalny komfort, usiądź tak, aby uda były ustawione poziomo do podłogi. Poszukaj pneumatycznej dźwigni regulacyjnej, która pozwoli ci podnieść lub obniżyć siedzenie.

Szukaj przede wszystkim regulowanych oparć

Powinieneś być w stanie ustawić oparcie w sposób, który pasuje do twojego kręgosłupa. Jeśli oparcie jest przymocowane do siedzenia, powinno być możliwe przesunięcie go do przodu lub do tyłu. Mechanizm blokujący, który utrzymuje go na miejscu, jest dobry, aby plecy nie odchyliły się nagle do tyłu. Oparcie oddzielone od siedziska powinno mieć regulowaną wysokość, a także powinno być możliwe ustawienie go pod odpowiednim kątem.

Postaw na dobrą głębokość i szerokość siedziska

Siedzisko krzesła biurowego powinno być wystarczająco szerokie i głębokie, abyś mógł wygodnie usiąść. Poszukaj głębszego siedzenia, jeśli jesteś wyższy. Z kolei jeśli jesteś niższy poszukaj bardziej płytszego siedziska. Idealnie byłoby, gdybyś mógł siedzieć z plecami opartymi na oparciu i mieć około 2-4 cm między tyłem kolan a siedzeniem krzesła biurowego. Powinieneś także mieć możliwość regulacji pochylenia siedzenia do przodu lub do tyłu, w zależności od tego, jak zdecydujesz się usiąść.

Kup fotel który ma wsparcie lędźwiowe

Wyprofilowane oparcie krzesła biurowego zapewni plecom komfort i wsparcie, którego potrzebują. Wybierz krzesło biurowe dopasowane do naturalnego konturu Twojego kręgosłupa. Każde krzesło biurowe, które warto kupić, zapewni dobre podparcie lędźwi. Dolna część pleców powinna być podparta w taki sposób, aby cały czas była lekko wysklepiona, aby nie opadać w miarę upływu dnia. Najlepiej wypróbować tę funkcję, aby uzyskać wsparcie lędźwiowe tam, gdzie jest to potrzebne. Dobre podparcie dolnej części pleców lub lędźwi jest niezbędne, aby zminimalizować napięcie lub kompresję dysków lędźwiowych kręgosłupa.

Jak wybrać odpowiedni fotel do biura?
pixabay.com

Zdecyduj się na krzesło z podłokietnikami

Kup krzesło biurowe z podłokietnikami, aby odciążyć szyję i ramiona. Podłokietniki również powinny być regulowane, aby umożliwić ustawienie ich w sposób zapewniający wygodę ramionom, jednocześnie zmniejszając ryzyko garbienia się.

Ułatw sobie ruch kupując fotel obrotowy i z kółkami

Możliwość poruszania się na krześle zwiększa jego użyteczność. Krzesło powinno być łatwo obracane, tak aby można było dotrzeć do różnych miejsc w obszarze roboczym i uzyskać maksymalną wydajność. Kółka zapewniają łatwą mobilność. Wybierz krzesło z kółkami zaprojektowanymi do Twojej podłogi, niezależnie od tego, czy jest to dywan, twarda powierzchnia czy kombinacja. Jeśli masz taki fotel który  nie jest przeznaczony do Twojej podłogi, dobrym pomysłem może być zainwestowanie w matę na podłogę.

Znajdź łatwe w obsłudze elementy sterujące regulacją

Upewnij się, że wszystkie elementy sterujące regulacją na krześle biurowym są dostępne z pozycji siedzącej i nie musisz się wysilać, aby do nich dotrzeć. Powinieneś być w stanie przechylić się, podnieść lub obniżyć lub obrócić się z pozycji siedzącej. Łatwiej jest również uzyskać odpowiednią wysokość i nachylenie. Jeśli przyzwyczaisz się do odpowiedniego ustawiania krzesła, że ​​nie będziesz musiał się często nadwyrężać.

Wybierz fotel z oddychającym materiałem i dobrą wyściółką

Materiał, który pozwala ciału oddychać, jest wygodniejszy, gdy siedzisz na krześle biurowym przez dłuższy czas. Wyściółka powinna być wygodna do siedzenia, jednak powinieneś unikać siedzenia, które jest zbyt miękkie lub zbyt twarde. Twarda powierzchnia sprawi że będziesz obolały po kilku godzinach, a miękka nie zapewni wystarczającego wsparcia.

Mając odpowiedni fotel zapewnisz sobie największy komfort pracy, przy czym twoje plecy w przyszłości Ci podziękują. Warto czuć się dobrze w swojej pracy, a dzięki odpowiedniemu fotelowi zapewnisz sobie jak najlepszą wygodę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here