Istnieją dobre argumenty, dlaczego warto pracować za granicą. Jest jednak kilka  nieprzyjemnych skutków ubocznych wyjazdu za granicę o których nie każdy mówi. Młodzi ludzie często otrzymują radę, że muszą pracować za granicą przez kilka lat, aby rozpocząć karierę oraz mieć dobry start. Jednak planując pracę za granicą, nie każdy bierze pod uwagę poniższe nieprzyjemne skutki uboczne.

MUSISZ ZBUDOWAĆ NOWE ŻYCIE OD POCZĄTKU.

Za każdym razem, gdy wyjeżdżasz do innego kraju, musisz budować swoje życie od zera. Będziesz musiał nauczyć się wszystkich wskazówek i trików, aby ułatwić życie i zaoszczędzić pieniądze, musisz też dowiedzieć się, gdzie szukać informacji i pomocy, inna będzie służba zdrowia i – na pewno – policja będzie miała inne nastawienie.  Musisz się dowiedzieć, gdzie znajduje się piekarnia i supermarket. Najlepszą strategią jest znalezienie innych obcokrajowców – najlepiej z własnego kraju i kultury – którzy pomogą Ci przetrwać pierwsze 6 tygodni.

Powody dla których nie warto wyjeżdżać za granicę do pracy
unsplash.com

UTRACISZ KONTAKT Z RODZINĄ, PRZYJACIÓŁMI I SIECIĄ.

Większość ludzi, którzy mieszkają za granicą przez długi czas, doświadcza spadku liczby znajomych – nawet jeśli masz z nimi kontakt w social media. Niektórzy ludzie uważają, że bezpieczna odległość od rodziców jest zaletą. Musisz zmienić się w ekstrawertyka i nawiązywać spontaniczny kontakt ze wszystkimi. Naucz się natychmiast łączyć z kimkolwiek i być zawsze miłym (nawet gdy czujesz się przygnębiony i samotny). Wkrótce zanurzysz się w kulturze i będziesz kibicować lokalnemu zespołowi, jakby to był twój własny… ”

TWOJE RELACJE Z DRUGĄ POŁÓWKĄ

  • WYJAZD ZA GRANICĘ W PARZE 

Przeprowadzka do innego kraju jako para jest stresująca dla związku. Obaj partnerzy mogą odczuwać znaczne różnice w jakości swojej pracy, nadzorze, współpracownikach i środowisku pracy, a także w łatwości integracji. Ponadto poznanie nowych ludzi jako para może być raczej trudne, ponieważ psychologicznie trudniej jest rozpocząć rozmowę z parą. Oczywiste jest również, że nie jesteś dostępny jako potencjalny partner erotyczny.

Znajdź inne pary (prawdopodobnie obcokrajowców), które są w tej samej sytuacji. Jeśli to możliwe, zabierz swojego partnera na imprezy towarzyskie W swojej instytucji. Znajdź klub aby spotkać innych ludzi w takiej samej sytuacji i zorganizować zabawne zajęcia, aby cieszyć się pięknymi aspektami kraju.

Relacje na odległość mogą być bardzo stresujące, ponieważ możesz komunikować się tylko przez e-mail, telefon lub skype, co jest oczywiście znacznie mniej intymne niż przebywanie razem w tym samym pokoju. Dodatkowo możesz czuć się samotny i nawiązać kontakt z innymi atrakcyjnymi osobami, co może stanowić interesującą alternatywę dla istniejącego związku. Aktywnie pielęgnuj swój związek i pozwól swojemu partnerowi poczuć, że nadal w jakiś sposób uczestniczy w Twoim życiu. Zrób plan na najbliższe 4-6 miesięcy, aby spotykać się regularnie.

Jak kreatywnie powiedzieć przepraszam? Jak przeprosić?
unsplash.com

 ADMINISTRACJA DZIAŁA CAŁKOWICIE INACZEJ

Intuicyjnie, większość ludzi wie mniej więcej, jak zachowywać się w kontekście administracyjnym, ponieważ przez całe życie byli szkoleni w zarządzaniu administracją. Niestety, wiele zasad, których się nauczyłeś, nie ma zastosowania w innym kraju. Ponadto język administracyjny jest zwykle tworzony przez roboty do czytania przez maszyny, więc słownik ci nie pomoże. NIGDY nie powinieneś próbować rozgryźć administrację obcego kraju. Jesteś naturalnie zaprogramowani na porażkę. Znajdź osoby w administracji swojej nowej instytucji i poproś o pomoc. Wiedzą, z kim się skontaktować i lepiej niż ktokolwiek inny rozumieją procedury biurokratyczne.

TWOJE WYRAŻENIE SIEBIE JEST OGRANICZONE W JĘZYKU OBCYM

Wiele osób cierpi z powodu myślenia i wyrażania siebie w obcym języku. Nigdy nie poznasz wszystkich niezbędnych słów i wyrafinowanych wyrażeń, które przygotowałeś spontanicznie w swoim własnym języku. Jednocześnie tracisz umiejętności posługiwania się własnym językiem, ponieważ zmuszasz się do używania innej gramatyki, dźwięków i wyrażeń. Niektórzy twierdzą, że ich twarze zmieniają się, gdy przechodzą na inny język, a mówienie zbyt dużo po francusku lub niemiecku może prowadzić do bólu mięśni w nieznanych mięśniach mimicznych.

TO MOŻE KOSZTOWAĆ DUŻO PIENIĘDZY

Być może będziesz musiał poświęcić dużo czasu i pieniędzy na podróżowanie i komunikację przez duże odległości. Być może będziesz musiał wynająć drogie mieszkanie i wydać zbyt dużo pieniędzy na koszty utrzymania, ponieważ nie znasz wskazówek i sztuczek, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Jednak później uzyskasz lepszą pracę to może być to dobra inwestycja.

Jak widzimy jest sporo powodów dla których nie warto wyjeżdżać za granicę, jednak każdy z nas ma własne upodobania i nie zależnie od tego co wybieramy, musimy żyć w zgodzie z własnymi preferencjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here