Wiele osób zastanawia się gdzie lepiej pracować w domu, czy w biurze? Aktualnie wiele osób jest zmuszonych do pracy zdalnej, jednak niektórzy nadal pracują normalnie. Dziś więc chcielibyśmy przyjrzeć się wadom oraz zaletą pracy zdalnej.

Jakie są zalety pracy w domu? 9 zalet pracy online

 1. Elastyczny grafik. Możesz robić przerwy w dowolnym momencie, nie spieszyć się, aby rozłączyć się z członkami rodziny, gdy dzwonią, i zjeść lunch w dowolnym momencie.
 2. Wygodne ubrania. Pracując w domu nie musisz się przejmować swoim ubiorem – dresy czy leginsy nie będą dla ciebie problemem.
 3. Środowisko niestandardowe. Ustaw poziom hałasu tak, jak chcesz – gdzieś między niesamowitą ciszą a byciem w pierwszym rzędzie koncertu.  A jeśli dbasz o ergonomię swojego miejsca pracy , możesz stworzyć mocniejszy rytm pracy.
 4. Dzwonienie jest łatwiejsze. Nie będziesz musiał szukać sali konferencyjnej ani zajmować się szczególnie rozmownym współpracownikiem. (To prawda, dzieci i zwierzęta domowe mogą sprawić, że będzie to trudne dla niektórych pracowników zdalnych).
 5. Żadnych przeszkód w biurze. Unikaj współpracowników debatujących o zaletach kryptowaluty, syren zawodzących za oknem, włączającego się klimatyzatora, gdy ukrywasz łzy sopla lodu.
 6. Zero dojazdów do pracy. Mamy zawsze więcej czasu na sen i chwilę dla siebie!
 7. Oszczędzać pieniądze. Lunch jest drogi, jeśli pracujesz w mieście lub w centrum miasta. W domu możesz zaoszczędzić dużo czasu, idąc do sklepu i przygotowując jedzenie.
 8. Zapomnij o tłumach i korkach. Żadnego wpychania się do korków, zmuszania ludzi do szorowania twoich nowych butów lub chodzenia za bolesnie powolnymi ludźmi, którzy najwyraźniej nie wiedzą, co to jest prosta linia.
 9. Więcej czasu z bliskimi. Zaopiekuj się chorą drugą połówką w domu, przygotuj się na swoje pociechy wcześniej w ciągu dnia, zapewnij sobie dodatkowe przytulanie z psem lub po prostu daj sobie spokój!
Jak efektywnie pracować w domu?
unsplash.com

Jakie są wady pracy w domu? 7 wad pracy online

 1. Siła woli. Czasem mamy dużo pracy, ale Netflix nam na to nie pozwala – musimy mieć silną wolę aby nie odejść od obowiązków.
 2. Trudność w trzymaniu się rutyny. Kolejność robienia rzeczy w pracy prawie nigdy nie jest taka sama, jak w domu. Odzwierciedlenie harmonogramu i procesów poza biurem może być trudne.
 3. Brak ważnych połączeń. Niestety w domu może zdarzyć nam się że wyciszymy telefon przez co możemy przegapić ważne spotkanie, lub ważny telefon od szefa!
 4. Mimo wszystko dzwonię do UberEats. Chodź siedzimy w domu i może się wydawać że zaoszczędzimy na jedzeniu, paliwie i będziemy mieć więcej czasu, to często nasze pokusy nas nie opuszczają. Może nam się w końcu nie chcieć robić obiadu i zamówić pyszny obiad w pięć minut.
 5. Drzemki energetyczne. Może to być korzystne… chyba że przypadkowo potrwa 45 minut po dostarczeniu podwójnego tajskiego lunchu. W domu często nie kontrolujemy czasu wolnego
 6. Nuda. Spotkania w biurze z pewnością pobudzały nas plotkując z innymi. W końcu ile czasu możemy wytrzymać nie mając kontaktu z drugą osobą, szczególnie taką, z którą ciągle nie możesz się nagadać.
 7. Działasz powoli. Jednak w biurze musimy być zawsze produktywni i mamy więcej energii. Siedząc w domu pod kocem i mając pod ręką gorącą herbatę nie koniecznie nam się chce pracować.

Trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie.

Kiedy jesteś w pracy, nic nie brzmi bardziej niesamowicie niż dzień w domu z ulubionym kocem. Kiedy jesteś w domu, wspominasz żarty ze współpracownikami i długie pogawędki. Tak czy inaczej, ważne jest, aby wybrać środowisko, w którym odniesiesz największe sukcesy. W końcu każda osoba ma swoje unikalne doświadczenie w pracy zdalnej i znajdowaniu tego, co działa, a co nie. Zwiększenie produktywności jednej osoby może być katastrofą dla innych. Kiedy zaczynasz dłużej pracować i zdobywasz więcej doświadczenia, nauka koncentracji w każdym otoczeniu jest cenną umiejętnością życiową i pomoże ci w karierze zawodowej na dłuższą metę – zwłaszcza, że ​​firmy zdalne zyskują na popularności. Jeśli nadal jesteś pracownikiem zdalnym , zacznij od sprawdzenia, gdzie wykonujesz najlepszą pracę i dlaczego.

To lepsza praca w domu czy w „pracy” ?

Kilka ważnych rzeczy do rozważenia to, w jakim środowisku pozostajesz skupiony najdłużej, jak długo zajmie Ci powrót na właściwe tory i jak najlepiej się komunikujesz.

 • Jeśli jesteś zmotywowany, dobrze trzymasz się rutyny i lubisz minimalne rozrywki, praca w domu jest właściwym wyborem dla Ciebie.
 • Jeśli lubisz interakcje społeczne, inspiruje Cię obserwowanie, jak pracują inni wtedy najlepszym rozwiązaniem jest praca w biurze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here