Praca w domu to nowa forma dla pracowników na całym świecie. Szczególnie teraz, kiedy wirus szaleje, dużo osób musiało przenieść się na pracę zdalną. Niestety nie każdy może odnaleźć się w nowej sytuacji, dlatego dziś postanowiliśmy podpowiedzieć ci jak efektywnie pracować w domu oraz podzielić się z wami wskazówkami dotyczącymi pracy w domu.

 Szanowanie własnego czasu to najlepsza praca w domu

Będziesz zaskoczony, jak szybko praca może przeniknąć do twojego czasu osobistego, jeśli nie jesteś surowy w tworzeniu podziału. Kluczem jest celowe wylogowanie. Nie możesz siedzieć ciągle przy telefonie, komputerze. Musisz ustanowić sobie pewne granice, aby praca nie zawładnęła twoim życiem. Musisz sobie dać czas na relaks. Praca w domu nie oznacza, że musisz całe dnie spędzać przy biurku.

Inną kluczową wskazówką dotyczącą pracy w domu jest sporządzenie sobie harmonogramu – i upewnienie się, że obejmuje on przerwy . Chociaż wszyscy chcemy sobie wyobrazić, że jesteśmy maszynami produktywnymi, które mogą pracować w nieskończoność na tym samym poziomie, rzeczywistość jest taka, że ​​nasza produktywność spada po okresie intensywnej koncentracji. Ponadto pamięta o odpowiednim wysypianiu, aby być pełnym energii do pracy.

Może również pomóc w tworzeniu barier w pracy, zarówno fizycznych , jak i psychicznych. Niezależnie od tego, czy oznacza to pracę w wyznaczonym miejscu , czy nawet zakładanie ubrania roboczego na początek dnia, tworzenie tych granic opłaca się. Chociaż noszenie dresu może wydawać się wygodniejsze, warto poświęcić kilka minut na zadbanie o siebie.

Dlaczego warto przenieść biznes do internetu?
pixabay.com

Przygotuj się na sukces, mając narzędzia do pracy zdalnej

Kilka wskazówek, które pomogą Ci zamienić domowe biuro w naprawdę produktywną pracę w domu:

  • Chcesz mieć pewność, że Twój laptop jest naładowany przed rozpoczęciem spotkania lub upewnij się, że masz blisko siebie ładowarkę na wypadek, gdyby bateria się rozładowała. Nie ma nic gorszego niż obserwowanie, jak stan baterii spada na czerwono podczas rozmowy. I to gorączkowe poszukiwanie ładowarki.
  • Do połączeń staraj się używać dobrego zestawu słuchawkowego . Mikrofony laptopa są przyzwoite, ale nie na tyle dobre, aby przez cały czas wyraźnie Cię słyszeć. Jeśli Ty lub Twój kolega musicie ciągle powtarzać rzeczy, spotkania będą się przeciągać, a frustracja może wpływać na resztę dnia.
  • Przenieś się w ciche miejsce podczas rozmowy . Hałas w tle z kawiarni, klikania klawiatury lub powiadomienia może być bardzo rozpraszające dla obu stron.
  • Wybierz zestaw, w którym czujesz się komfortowo. Może to być biurko lub kanapa, ale postaraj się, aby praca była zdrowa.

Utrzymuj równowagę w życiu rodzinnym podczas pracy w domu

W rzeczywistości praca w domu jest taka, że ​​wszystko jest fantastyczne, gdy pracujesz sam. Jednak dla rodziców wyzwaniem jest odkrycie, jak efektywnie pracować w domu, jednocześnie zajmując się dziećmi. A dla wielu ludzi będzie to z konieczności oznaczać spadek ich produktywności. Ale to zrozumiałe – to, na czym musisz się skupić, to utrzymanie równowagi. To zrozumiałe że rodzina jest na pierwszym miejscu.  Realistyczne planowanie jest kluczem do przetrwania tego okresu. A bycie realistą może oznaczać, że w danym dniu będziesz musiał robić mniej niż zwykle.

Jeśli chodzi o ścisłe rozgraniczenie czasu pracy od czasu rodzinnego, nie bój się zarezerwować czasu w swoim kalendarzu jako czasu rodzinnego lub czasu na „zabawę” – poinformuj swój zespół(firmę), że nie będziesz dostępny w tych okresach. Podobnie, jeśli pojawi się coś pilnego, nie bój się wysłać wiadomości do swojego zespołu, aby poinformować ich, że musisz sobie z czymś poradzić. W rzeczywistości nie wykonasz dobrej pracy, jeśli myślisz o czymś innym.

Aby pomóc Ci pracować zdalnie w dłuższej perspektywie: znajdź coś, co kochasz

Bez codziennych dojazdów do pracy, przy poważnych ograniczeniach wydarzeń i zajęć towarzyskich, każdy ma nadmiar wolnego czasu. Ale to nie musi być frustracja. Jeśli postawisz sobie mały projekt lub spróbujesz zrobić coś, co sprawia Ci przyjemność każdego dnia, może to naprawdę przełamać monotonię.
– Wstań i ruszaj się, zaczerpnij świeżego powietrza, jeśli możesz. Długi spacer lub bieganie oczyści Twoją głowę i pomoże w naciśnięciu przycisku resetowania. Dobrym sposobem na pozbycie się stresu są ćwiczenia czy też malowanie.

Dlaczego warto przenieść biznes do internetu?

Dbanie o swoje zdrowie psychiczne jest niezbędne do efektywnej pracy w domu

Przy wielu przerażających wiadomościach i wymuszonej na nas nieznanej sytuacji to normalne, że ludzie mogą odczuwać napięcie. To smutne, że nadal istnieje piętno związane z dbaniem o swoje zdrowie psychiczne, ale ważną rzeczą do zapamiętania, jeśli walczysz podczas pracy w domu, jest to, że nie jesteś sam. Istnieje wiele zdroworozsądkowych strategii, których możesz użyć, aby śledzić swoje samopoczucie psychiczne, zwłaszcza jeśli wiesz, że miałeś historię lęku lub depresji.

Sposoby na zadbanie o swoje samopoczucie:

  • Śledź swój nastrój . Może to pomóc w ustaleniu punktu odniesienia, a także pomoże Ci rozpoznać, czy nastrój zaczyna się obniżać. Jeśli tak się stanie, może być konieczne podjęcie działań.
  • Zajmuj się. Jeśli praca ię stresuje, niektóre działania uziemiające mogą mieć znaczenie. Niezależnie od tego, czy jest to praktyka uważności, czy nawet coś w rodzaju podlewania rośliny w twoim mieszkaniu, wszyscy potrzebujemy małych chwil, w których ćwiczymy dbanie o siebie.
  • Sięgnij do kogoś. Jeśli czujesz, że się poślizgniesz, spróbuj porozmawiać z przyjacielem, krewnym lub kolegą, który może być wyrozumiały. Ponadto, ponieważ coraz więcej ludzi na świecie się blokuje, pracownicy służby zdrowia coraz częściej oferują konsultacje online. Sprawdź katalog lokalny, aby dowiedzieć się, czy możesz mieć sesję zdalną z odpowiednim specjalistą.

7. Pamiętaj, że to nie będzie trwać wiecznie!

Chociaż jest to wyzwanie dla wszystkich, praca w domu jest tymczasowym rozwiązaniem dla większości ludzi. Nadejdzie czas, kiedy wszyscy będziemy musieli wracać do biura. A jeśli już się nudzisz w swoim mieszkaniu, pamiętaj, że to nie jest na zawsze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here