Związek na odległość – nie ma chyba nic gorszego niż życie ze swoim ukochanym na odległość. Niestety trzeba zaakceptować sytuację i poradzić sobie z nią najlepiej jak potrafimy. Związki na odległość to zdecydowanie jedna trudniejszych sytuacji. Dziś postanowiliśmy pomóc Ci w  utrzymaniu związku na odległość.

Utrzymanie związku na odległość, jak żyć w związku na odległość

1. Bądź obecny w życiu drugiej połówki

Starajcie się być obecni dla siebie przez cały dzień, ALE nie przesadzajcie. Niewątpliwie życie na odległość jest ciężkie i chcemy jak najwięcej rozmawiać czy też pisać, jednak nie możemy zbyt bardzo przesadzać, aby nie osaczać drugiej połówki. Trzeba  także dać sobie trochę przestrzeni zarówno dla siebie jak dla swojego partnera. Musisz mieć czas dla siebie oraz musisz mieć czas dla twojego partnera.

czy jestem w dobrym związku? Osiem oznak że jestes w dobrym związku
unsplash.com

2. Niespodziewane wycieczki

Przestań siedzieć w domu i zamartwiać się co robi twoja druga połówka. Zaskocz się wycieczkami. Każdy uwielbia niespodzianki, a pójście o krok dalej wiele mówi o tym, jak bardzo się kochacie i doceniacie. Wyjdź w domu, odpocznij od codzienności. Z pewnością ci to pomoże przejść przez ten ciężki okres.

3. Zaplanuj spotkania

Chociaż niespodzianki są świetne, staraj się uwzględnić w swoim harmonogramie czas dla waszej dwójki. Rozmowy twarzą w twarz jest są bardzo ważne dla twojego związku i zmniejszy to napięcie między wami jaki powstaje podczas nieobecności. Często takie przerwy są ważne aby zobaczyć jak bardzo za sobą tęsknicie i się kochacie. Takie wyjazdy są zdrowe dla pogłębienia waszej relacji.

4. Korzyści internetowe

Korzystaj z internetu mądrze. To że twoja druga połówka jest z dala od Ciebie nie oznacza że możesz zapominać o ważnych datach takie jak urodziny, rocznice. W dobie tak rozwiniętej cywilizacji, nawet w odległym kraju jest możliwość zamówienia prezentu czy też kwiatów. Z pewnością jest to piękny i miły gest w kierunku twojego partnera.

5. Zaufajcie sobie nawzajem

Chyba w związku na odległość nie ma nic ważniejszego niż wspólne zaufanie. Jedynym sposobem, w jaki może funkcjonować związek na odległość, jest zaufanie na ślepo. Nie przesłuchujcie się ciągle: gdzie jesteście? Co robisz? Z kim jesteś? Nie bądźcie dla siebie ciężarem, gdy wolelibyście zostawić telefon w domu, niż brać go i odpowiadać na pytania. Bądź dla niego osobą, do której nie mogą się doczekać powrotu do domu, aby zadzwonić i porozmawiać o swoim dniu. Zaufanie jest kluczem do wspólnego sukcesu.

Jakie są cechy narcystycznego mężczyzny?
pixabay.com

 

6. Zrozum nieporozumienia

Traktuj kłótnie tak delikatnie, jak to tylko możliwe. Problem z dużą odległością polega na tym, że przez większość czasu komunikacja odbywa się za pośrednictwem wiadomości, co pozostawia wiele miejsca na nieporozumienia. Postaraj się przynajmniej zachować otwarty umysł, dopóki nie będziesz mieć okazji przedyskutować wszystkiego, co Cię niepokoi, przez Skype. Warto jednak wyciągnąć rękę i spróbować przeprosić. Po co niepotrzebne nieporozumienia?

7. Staraj się jak najszybciej wyjaśniać niejasności

Nigdy, przenigdy nie pozwól, by kłótnia przedłużała się o kilka dni Nie widujecie się regularnie, nie możecie sobie pozwolić na długie dni w milczeniu. Pomyśl o tym, im więcej czasu spędzisz bez uznania sobie nawzajem, tym łatwiej będzie się rozdzielić.

8. Nie pozwól aby inni ludzie stanęli między wami.

Nie słuchaj opinii innych ludzi, jest to jedno z rzeczy których nie powinniśmy robić w związku. Twój związek jest tylko dla ciebie, i to wy razem powinniście rozwiązywać swoje problemy. Tylko Ty i Twój partner możecie stwierdzić, co dla was obu jest najlepsze.

Wiadome jest, że życie na odległość nie należy do łatwych spraw. Trzeba jednak starać się przezwyciężyć wszystkie trudności. Dobry związek polega na wzajemnym zaufaniu, szacunku i mówienie przepraszam Odległość to swego rodzaju test i sprawdzenie czy wasz związek przetrwa trudne sytuacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here