Większość z nas wie że istnieje kilka rodzajów peelingów, do najczęstszych jednak należy peeling enzymatyczny oraz mechaniczny. Jednak nie każdy wie, czym jest peeling enzymatyczny, dlatego dziś chcielibyśmy wam odpowiedzieć na pytanie między innymi co to jest peeling enzymatyczny, jak działa i do jakiej cery jest najlepszy.

Żeby nasza pielęgnacja była jak najlepsza oprócz peelingów musimy pamiętać również o odpowiednim nawilżeniu cery. Wiesz o tym że nawet tłusta skóra potrzebuje nawilżenia?  Nieodpowiednia pielęgnacja cery często sprawia że na naszej skórze pojawiają się wypryski. Nawilżenie bowiem jest również podstawą odpowiedniej pielęgnacji, dlatego trzeba wiedzieć jak wybrać odpowiedni produkt nawilżający cerę. Posiadaczki cery tłustej często zapominają o nawilżeniu, a odpowiednie nawilżenie reguluje nadmiar wytwarzanego sebum. Dziś jednak stawiamy największy nacisk na peeling.

Po co robimy peelingi?

Peeling to powierzchniowe złuszczanie naskórka na twarzy i ciele. Ten zabieg ma za zadanie usunąć zanieczyszczoną i zniszczoną wierzchnią warstwę martwego naskórka poprzez złuszczenie. Następstwem tego jest pobudzenie skóry do produkcji nowych komórek. Głównym celem peelingu jest poprawienie stanu skóry.

Co to jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny to peeling, który jest w przeciwieństwie do peelingów mechanicznych nie mają w sobie substancji ścierających naskórek. Jednak podobnie jak te mechaniczne są  skuteczne w usuwaniu martwych komórek naskórka, ponieważ enzymy rozpuszczają połączenia między martwymi komórkami. Enzymy również „zjadają” wiele martwych komórek skóry.

Dla jakiej cery jest dobry peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny jest szczególnie dobry dla wrażliwej i podrażnionej skóry, ponieważ ta forma peelingu, mimo że jest skuteczna, jest również bardzo łagodna i delikatna. Więc jeśli nasza cera nie przyjmuje dobrze peelingów mechanicznych, warto sięgnąć po te enzymatyczne.

Do jakiej cery przystosowany jest peeling enzymatyczny? Jak często robić peeling enzymatyczny?
pixels.com

W jakiej formie występują peelingi enzymatyczne?

Peeling enzymatyczny występują w różnych formach, najczęściej jako maseczki do twarzy, które wcierasz w skórę i pozwalasz im na chwilę działać, aby enzymy wykonały swoją pracę. Enzymy można znaleźć w roślinach, owocach i ziarnach i nasionach, takich jak cukier, papaja i ananas. Skóra po zastosowaniu peelingu enzymatycznego będzie miękka, gładka i nabierze świeżego blasku.

Jak stosować peeling enzymatyczny?

Przed zastosowaniem peelingu warto najpierw sprawdzić czy nasz organizm źle na niego nie zareaguje i czy nie wystąpi reakcja uczuleniowa. Po krótkim teście należy przejść do wykonania peelingu.
Peeling enzymatyczny należy nałożyć na wcześniej dobrze oczyszczoną skórę twarzy. Czyli najpierw robimy demakijaż a następnie myjemy buzię np. żelem lub pianką do twarzy. Gdy zrobimy dokładny demakijaż  nakładamy produkt złuszczający, omijając okolice oczu i ust. W zależności od zaleceń producenta trzymamy preparat na skórze ok. 10-15 minut, ale pojawiają się takie produkty które należy trzymać krócej, dlatego lepiej przeczytać zalecenia producenta.

Jakie są przeciwskazania do robienia peelingu enzymatycznego?

Jest kilka przeciwskazań, które wykluczają nas z robienia takiego peelingu zaliczamy do tego między innymi:
– uszkodzony naskórek,
-infekcje wirusowe powstałe na skórze twarzy
-infekcje bakteryjne powstałe na skórze twarzy,
– wykwity skórne

Jak często należy wykonywać peeling enzymatyczny?

Są strony, które zalecają robienie takich peelingów dwa trzy razy w tygodniu, jednak zaleca się wykonywać ten rodzaj złuszczania raz w tygodniu lub nawet rzadziej. Ta ilość jest polecana ze względu na naturalny rytm odbudowy naskórka. To w zupełności wystarczy, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji i zapewnić jej odpowiednią gładkość i miękkość.

Co powoduje zbyt częste robienie peelingu mechanicznego?

Zbyt częste robienie peelingu skóry może doprowadzić do zaburzenia naturalnych funkcji ochronnych naskórka. Ponadto nadmierne peelingowanie cery może przyczynić się do nadmiernego złuszczania naskórka. Pamiętajmy również o ochronie przeciwsłonecznej przez cały rok. Skóra po złuszczaniu jest jeszcze bardziej narażona na negatywna działanie promieni słonecznych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here