Każda kobieta uwielbia uczestniczyć w letnich weselach i innych imprezach towarzyskich. Te zabawne letnie imprezy wymagają lekkich ubrań i wspaniałych szpilek. Chociaż buty na wysokim obcasie wydłużają nogi i sprawiają, że wyglądają bardziej elegancko, trudno je nazwać sprzymierzeńcami, ponieważ przez większość czasu dosłownie cię zabijają – szczególnie pod koniec nocy. Często twoim jedynym życzeniem jest jak najszybsze ustąpienie cierpienia. Dziś postanowiliśmy przedstawić wam kilka porad jak wytrzymać w szpilkach.

Jak przeżyć cały dzień w butach na wysokim obcasie – porady dotyczące wyboru obówia

Upewnij się że masz buty w dobrym rozmiarze

Błędem nr 1, który najczęściej popełniają kobiety, jest niewłaściwy rozmiar buta dla stopy. Rozmiar twojej stopy zmienia się z biegiem lat, nawet do jednego pełnego rozmiaru, szczególnie po urodzeniu dzieci. Kupując buty, mierz stopy, zarówno pod kątem szerokości, jak i długości.

Im grubsza szpilka tym lepiej

Unikaj bardzo cienkich obcasów. Powodują, że twoja stopa się chwieje. Czasami sukienka po prostu będzie wymagać szpilki, ale jeśli codziennie nosisz szpilki, możesz rozważyć bardziej gruby obcas.

Unikaj cienkich podeszew, zamiast tego wybierz platformę

Cienkie podeszwy prawie zawsze powodują ból w dolnej części stopy. Potrzebujesz grubszej podeszwy lub trochę platformy, która zrównoważy część nacisku podczas chodzenia. Gumowy materiał pochłonie to ciśnienie.

Jak wytrzymać w szpilkach na wysokim obcasie?
pixabay.com

Jak wytrzymać w szpilkach?

 1. Wrzuć szpilki do zamrażarki
  Umieść szpilki w zamrażarce na 30 minut . Zakładając zimne buty, zauważysz, jak materiał dopasowuje się do kształtu Twoich ciepłych stóp. Możesz też spróbować włożyć do butów worek z wodą i włożyć go do zamrażarki. Zamarznięta woda lekko rozciągnie twoje buty.
 2. Skarpetki i gorąca woda
  Użyj gorącej wody, aby zmoczyć bawełniane skarpetki i załóż je przed wyjściem do butów. Noś je przez chwilę przed wyniesieniem na zewnątrz. Buty trochę się rozciągną i prawdopodobnie nie będą Ci tak przeszkadzać.
 3. Używaj specjalnych wkładek do butów na wysokim obcasie
  Są specjalnie zaprojektowane wkładki, zwykle wykonane z silikonu lub tkaniny. Te wkładki zapobiegają przesuwaniu się stóp w butach, zmniejszając ból i pęcherze. Silikonowe wkładki są niewidoczne pod stopami, ale zapewniają taką samą ochronę.
 4. Proszek dla niemowląt
  Jeśli masz w domu zasypkę dla niemowląt, wypróbuj tę sztuczkę na wysokich obcasach. Zapobiegnie nadmiernemu poceniu się i poślizgnięciom, minimalizując w ten sposób otarcia i możliwe urazy.
 5. Taśma klejąca
  Wszystko, co musisz zrobić, to przykleić trzeci i czwarty palec razem z taśmą samoprzylepną, aby zmniejszyć dodatkowy ucisk na nerw między tymi dwoma palcami, który powoduje ból.
 6. Nie wyciągaj pięt z butów
  Nawet jeśli bolą cię nogi, zdejmowanie ich to zły pomysł. Przez chwilę poczujesz ulgę, ale Twoje stopy najprawdopodobniej natychmiast opuchną, więc ponowne ich założenie sprawi Ci jeszcze większy ból.
 7. Rozbij buty
  Noś buty po domu minimum tydzień przed włożeniem ich na zewnątrz, zwłaszcza jeśli są nowe i ciasne. W ten sposób przyzwyczaisz się do butów i mogą się trochę rozciągnąć.
 8. Dezodorant
  Przed założeniem butów nałóż dezodorant w kulce lub w sztyfcie na miejsca tarcia, aby uniknąć otarć i dyskomfortu.
 9. Nie ściągaj butów
  Nawet jeśli bardzo cię boli, spróbuj od czasu do czasu chodzić w szpilkach. Stanie nieruchomo na wysokich obcasach spowoduje większy ból. Możesz także usiąść i chwilę odpocząć, ale nie zdejmuj butów.
 10. Nie zapominaj o odpowiedniej pielęgnacji
  Jeśli masz popękane pięty, twardą skórę i zrogowacenia, buty na wysokim obcasie tylko pogorszą te problemy i spowodują znacznie większy ból. Dlatego dbanie o stopy jest koniecznością.

Jak często nosicie buty na wysokim obcasie? Warto wdrożyć nasze rady, aby nogi już nas nie bolały. Pamiętaj również o odpowiedniej pielęgnacji stóp jak i butów. Warto dbać o nasze buty, aby posłużyły nam jak najdłużej – szczególnie buty zamszowe,jak i skórzane.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here